Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Konec mrazů! Meteoroložka Dagmar Honsová prozradila, kdy vypukne jaro

Zdroj: Profimedia
předpověď
Do meteorologického jara zbývají dva týdny, už teď jsou ale teploty nadprůměrné a příští měsíc by tomu nemělo být jinak. Podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu budou teploty i nadále poměrně vysoké a následující měsíc navíc bude bohatý na srážky. Jak je to ale skutečně s příchodem jara? Na tuto otázku reportérům eXtra.cz odpověděla meteoroložka Dagmar Honsová.

Podle meteorologů bude i druhá polovina měsíce února teplotně nadprůměrná, Dagmar Honsová hovoří o tom, že start jara ještě vyhlásit nelze. „Meteorologie nemá definovanou jarní teplotu. To meteorologické jaro startuje 1. března, ale právě v březnu ještě zima v Česku kolikrát dohání zimní počasí,“ uvedla pro eXtra.cz meteoroložka.

První polovina března by podle předpovědi ČHMÚ měla být teplotně průměrná a teploměry mohou ukazovat i 10 stupňů nad nulou. Vše ale může být jinak, počasí totiž ovlivňuje spousta faktorů a dlouhodobé výhledy proto nemusí být přesné.

Česko v březnu zima už několikrát překvapila návratem. „Důkazem je rok 2013, kdy na konci března byla na východě sněhová kalamita, nebo březen 2006, kdy v polovině března napadlo i v Praze nejvíce sněhu za celou zimu,“ doplnila pro eXtra.cz Dagmar Honsová.

Počasí v únoru

Na tabulku teplot ze dne 15. února v posledních pěti letech se podívejte v galerii. Ačkoliv nyní jsou teploty vysoké, mrazy se ještě mohou vrátit.

Související články

Další články