Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Konec levné IKEA: Zdražování se nevyhnulo ani oblíbenému řetězci

IKEA: Oblíbený řetězec se přidal k zdražování
Zdroj: twitter.com
inflace

Inflace dosahuje nečekaných vrcholů a zdražuje prakticky vše. Dalším z řetězců, který sáhl po zvýšení cen svých výrobků, je známý nábytkářský řetězec IKEA. Ten přitom doposud platil za levnou možnost nákupů pro vybavení domácností. O zdražení informoval pro web CzechCrunch František Šašek.

Růst cen a inflace se staly v poslední době tématem číslo jedna. Zvýšené náklady se nevyhýbají žádnému odvětví a jinak tomu není ani v nábytkářském sektoru. Ačkoli se nejznámějšímu nábytkářskému řetězci IKEA daří jako nikdy předtím, pustil do zdražování i on.

„Napříč Ingka Group dochází celosvětově ke zdražení v průměru o devět procent, což se v Česku projeví obdobně, avšak konkrétní číslo pro zemi v tuto chvíli nejsme schopni určit,“ uvedl pro web CzechCrunch František Šašek, Country Communication Manager v IKEA Česko, Maďarsko, Slovensko. Za navýšením cen je podle něj jak inflace, tak růst cen výrobních surovin a dodavatelského řetězce.

„Vůči makroekonomickým vlivům, které dopadají na firmy, prodejce i na veřejnost jako takovou, nedokážeme být nadále imunní,“ dodává Šašek, podle kterého se během pandemie IKEA snažila držet ceny ve stejné hladině, avšak vzhledem k dalšímu růstu nákladů na výrobu i přepravu je tato strategie dále neudržitelná.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy