Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Konec ledna přinese magický úplněk. Bude k vidění poprvé za 150 let!

Koncem ledna nás čeká Blue moon.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Leden letošního roku přináší úplňky hned dva. Ten první proběhl na přelomu Nového roku a následujícího dne. Další můžeme zaznamenat až koncem ledna. Takzvaný Blue Moon se objeví na hvězdné obloze 31. ledna poprvé za 150 let. Lidé citlivější na spánek to budou mít složité. Úplněk totiž kvalitu spánku ovlivňuje.

Začátkem nového roku jste mohli na nebi spatřit takzvaný superměsíc. Měsíc je tak nazýván, když je na své oběžné dráze co nejblíže Zemi. Koncem ledna bude k vidění další úplněk s názvem Blue moon, tedy modrý měsíc. Název měsíce však nemá se zmíněnou barvou nic společného. Měsíc se totiž kryje se zatměním Měsíce, což způsobí, že Měsíc je červený.

Jedenatřicátého ledna to bude poprvé za 150 let, kdy se úplněk kryje se zatměním, které budeme moci sledovat odkudkoli, píše Dailymail. Nejlépe ho však uvidí obyvatelé Aljašky, Havaje a Britské Kolumbie nebo také Indonésie, Nového Zélandu a většiny Austrálie.

Související články

Další články