Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Konec lásky nejmladšího páru Manželských etud: Zuzka žije v osamění, Standa má novou rodinu

Zuzana a Stanislav byli nejmladším manželským párem.
Zdroj: Se souhlasem ČT
+ Dalších 11 fotografií
MANŽELSKÉ ETUDY

Časosběrné dokumenty jsou u nás specialitou dokumentaristky Heleny Třeštíkové (73) a cyklus Manželské etudy patří k nim. Manželství Zuzany a Stanislava Čeřovských netrvalo přespříliš dlouho. Zatímco on se však na svět dívá pozitivně, věnuje se nové rodině a svým mnohým zájmům, ona se uzavřela před světem, pracuje v lékárně a sleduje telenovely. Příběh této dvojice odvysílá ČT, která jej má zařazen i ve svém archivu.

Zuzana a Stanislav Čeřovští se stali manžely v osmnácti letech, kdy bylo již dítě na cestě a Standa měl za chvíli narukovat na vojnu. Vzhledem k mládí a situaci spolu tento nejmladší pár nějakou dobu nebydlel ani po svatbě. Společný byt ovšem nakonec dostanou a tři roky po prvním synovi Honzovi přijde na svět i dcera Zuzanka.

Ačkoli příběh vypadá slibně, zhruba pět let před natáčením pokračování přijde rozvod a dokumentaristka Helena Třeštíková tak již nachází každého zvlášť - Zuzanu s dětmi a Stanislava s novou ženou Jitkou a jejími dvěma dcerami. Zatímco ten druhý je však stále aktivní, přichází neustále s novými nápady a raduje se ze života, Zuzana chřadne. Pracuje v lékárně, přibírá a jedinou radost jí dělá televize a telenovely.

Ukončení spolupráce po 35 letech

Natáčení třetí etapy Manželských etud po 35 letech se již Zuzana zúčastnit nechtěla a stejně na tom byla i dcera Zuzanka, která se během svého dospívání matce čím dál více podobala. V tom byla diametrálně odlišná od svého bratra Honzy, který se od mládí zhlédl v technice podobně jako jeho otec, jenž zaujal i samotnou Třeštíkovou. "Stanislav byl snad první z lidí v mém okolí, který už v polovině osmdesátých let pracoval s počítačem," vzpomíná pro iDnes.

Stanislav se zajímá o všechno možné a baví jej kutilství všeho druhu. Doma má odhlučněný mini kinosál a mimo jiné se snaží pomocí speciálního přístroje fotografovat vesmírné objekty.

"Stanislav je inspirativní a stále aktivní, při každém natáčení překvapí nějakými novými koníčky či objevy. Návštěva u nich v domku mě vždycky naplní optimismem," pokračuje Třeštíková, která si u něj dokonce vyzkoušela 4D brýle. "Zkusila jsem jet i závod formule 1. Bourala jsem hned po několika zatáčkách, ale zážitek to byl nezapomenutelný."

Třeštíková: Standovi a Jitce přeju malou spotřebu, Zuzaně a Zuzce klid

S ženskou částí původní rodiny již v kontaktu vůbec není. Podle dostupných informací však má Zuzana stále pracovat v lékárně.

"Standovi a Jitce přeju klid, malou spotřebu paliva v nízkoenergetickém domě, radost z vnoučat, kvetoucí zahradu a šťastné slepice. Standovi také ještě další vzrušující objevy a tvorbu dalších krásných fotek mikrosvěta i vesmírných objektů, se kterými by byl spokojen. Honzovi a jeho ženě Františce přeju, aby se jim oběma podařilo skloubit vlastní docela náročnou práci s péčí o děti a aby jim jejich děti dělaly jen radost. Zuzaně i dceři Zuzce přeju klidný a spokojený život," poslala své přání všem členům rozvrácené rodiny Třeštíková.

Na příběh Čeřovských se můžete podívat 24. ledna večer na ČT2.

Související články

Další články