Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Konec lásky nejmladšího páru Manželských etud: Zuzka žije v osamění, Standa má novou rodinu

Zuzana a Stanislav byli nejmladším manželským párem.
Zdroj: Se souhlasem ČT
+ Dalších 11 fotografií
MANŽELSKÉ ETUDY

Časosběrné dokumenty jsou u nás specialitou dokumentaristky Heleny Třeštíkové (73) a cyklus Manželské etudy patří k nim. Manželství Zuzany a Stanislava Čeřovských netrvalo přespříliš dlouho. Zatímco on se však na svět dívá pozitivně, věnuje se nové rodině a svým mnohým zájmům, ona se uzavřela před světem, pracuje v lékárně a sleduje telenovely. Příběh této dvojice odvysílá ČT, která jej má zařazen i ve svém archivu.

Zuzana a Stanislav Čeřovští se stali manžely v osmnácti letech, kdy bylo již dítě na cestě a Standa měl za chvíli narukovat na vojnu. Vzhledem k mládí a situaci spolu tento nejmladší pár nějakou dobu nebydlel ani po svatbě. Společný byt ovšem nakonec dostanou a tři roky po prvním synovi Honzovi přijde na svět i dcera Zuzanka.

Ačkoli příběh vypadá slibně, zhruba pět let před natáčením pokračování přijde rozvod a dokumentaristka Helena Třeštíková tak již nachází každého zvlášť - Zuzanu s dětmi a Stanislava s novou ženou Jitkou a jejími dvěma dcerami. Zatímco ten druhý je však stále aktivní, přichází neustále s novými nápady a raduje se ze života, Zuzana chřadne. Pracuje v lékárně, přibírá a jedinou radost jí dělá televize a telenovely.

Ukončení spolupráce po 35 letech

Natáčení třetí etapy Manželských etud po 35 letech se již Zuzana zúčastnit nechtěla a stejně na tom byla i dcera Zuzanka, která se během svého dospívání matce čím dál více podobala. V tom byla diametrálně odlišná od svého bratra Honzy, který se od mládí zhlédl v technice podobně jako jeho otec, jenž zaujal i samotnou Třeštíkovou. "Stanislav byl snad první z lidí v mém okolí, který už v polovině osmdesátých let pracoval s počítačem," vzpomíná pro iDnes.

Stanislav se zajímá o všechno možné a baví jej kutilství všeho druhu. Doma má odhlučněný mini kinosál a mimo jiné se snaží pomocí speciálního přístroje fotografovat vesmírné objekty.

"Stanislav je inspirativní a stále aktivní, při každém natáčení překvapí nějakými novými koníčky či objevy. Návštěva u nich v domku mě vždycky naplní optimismem," pokračuje Třeštíková, která si u něj dokonce vyzkoušela 4D brýle. "Zkusila jsem jet i závod formule 1. Bourala jsem hned po několika zatáčkách, ale zážitek to byl nezapomenutelný."

Třeštíková: Standovi a Jitce přeju malou spotřebu, Zuzaně a Zuzce klid

S ženskou částí původní rodiny již v kontaktu vůbec není. Podle dostupných informací však má Zuzana stále pracovat v lékárně.

"Standovi a Jitce přeju klid, malou spotřebu paliva v nízkoenergetickém domě, radost z vnoučat, kvetoucí zahradu a šťastné slepice. Standovi také ještě další vzrušující objevy a tvorbu dalších krásných fotek mikrosvěta i vesmírných objektů, se kterými by byl spokojen. Honzovi a jeho ženě Františce přeju, aby se jim oběma podařilo skloubit vlastní docela náročnou práci s péčí o děti a aby jim jejich děti dělaly jen radost. Zuzaně i dceři Zuzce přeju klidný a spokojený život," poslala své přání všem členům rozvrácené rodiny Třeštíková.

Na příběh Čeřovských se můžete podívat 24. ledna večer na ČT2.

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy