Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Konec jednorázových igelitek: Jaký český supermarket přichází s moderní alternativou?

PENNY
Dlouhá léta jsme byli zvyklí na to používat neskutečné množství jednorázových igelitek, sáčků na ovoce, zeleninu i pečivo, čímž jsme způsobovali naší ekologii nemalý šok. Teď zachraňujeme, co se dá! Naštěstí s plýtváním vyráží do boje i takové firmy, jako je třeba PENNY, což bude mít jistě na nakupující pozitivní vliv.

V PENNY se rozhodli bojovat proti jednorázovým plastům. Nákup do igelitové tašky si tak v tomto supermarketu už nedáte. Nebo tedy možná dáte, ale tu igelitku si tam už nekoupíte. A my tleskáme! Je nejvyšší čas žít moderně, ekologicky a prakticky.

Zákaz prodeje igelitek

Zákaz prodeje igelitových tašek byl tak první věcí, kterou společnost zahájila svůj boj s plasty. Místo ekologicky nevyhovujících tašek, na které jsme byli dlouhá léta zvyklí, v PENNY nahradí široký sortiment tašek k opakovanému využití.

Moderní ekologická náhrada

Sáhnout můžete po tašce papírové, textilní nebo polyesterové. Vybírejte tak podle toho, která vám bude vyhovovat. Všechny jsou totiž k přírodě šetrné.

Ovosáčky

Kromě toho si můžete v PENNY pořídit ovosáček na ovoce a zeleninu a dát tak sbohem rovněž igelitovým sáčkům, které způsobují úplně stejné zlo jako igelitky. Tyto ovosáčky pak samozřejmě můžete používat i na pečivo nebo jiné potraviny.

Sociální sítě

Bojujte spolu s PENNY proti jednorázovým obalům a sledujte Facebook PENNY, kde se pod hashtagy #omezujemespo­trebuplatu a #dostbyloplastu dozvíte všechny novinky o této problematice.

Související články

Další články