Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Konec igelitek v Čechách: Další obchodní řetězec s nimi nadobro končí!

Zdroj: Profimedia
eko
Z českých supermarketů postupně mizí jednorázové igelitové tašky. Řady supermarketů, které se zapojily do boje s plasty, rozšiřuje další obchodní řetězec.

Do boje s všudypřítomnými plasty, které zamořují planetu, se zapojuje už i Penny Market. Jako první u nás s igelitkami skoncoval loni na jaře řetězec Lidl, koncem roku ho následovala Billa. Oba řetězce vsadily na alternativu v podobě papírových tašek z recyklovaného materiálu, které se dobře rozkládají. Billa chce ještě přihodit látkové tašky, Lidl nabízí i termotašky.

Penny Market doprodá igelitky, které má na skladě, po jejich vyprodání už tam plastovou tašku na nákup nepořídíte. Místo nich bude řetězec nabízet stejně jako ostatní supermarkety tašky pro opakované použití a papírové tašky. Zároveň chce Penny Market zákazníkům nabídnout pytlíky na ovoce a zeleninu, takzvané ovosáčky.

Penny Market tak chce po vzoru Billy a Lidlu motivovat zákazníky, aby se chovali ekologicky a neplýtvali jednorázovými plasty. Zapojit se hodlají časem i další obchodní řetězce.

Související články

Další články