Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Konec Gábora Borárose v Oktagonu? Ondřej Novotný se svého bijce zastal a prozradil, kdy bude moct zase do klece

+ Dalších 7 fotografií

Bude se moct ještě někdy Gábor Boráros, nad kterým visí podezření z ovlivňování vlastního zápasu, vrátit do Oktagonu? Ondřej Novotný o tom nepochybuje. A to za jasných podmínek. O těch se rozpovídal ve studiu eXtra Hosta. 

Gábor Boráros není sice zatím z ničeho obviněný, nad jeho poctivostí ale visí velký otazník. A to po únorovém zápasu v Nitře pod hlavičkou organizace Fabriq, vedenou Attilou Véghem, kde se utkal s Izraelcem Kirillem Medvedovským. I když měl slovenský bijec nad svým sokem jasnou převahu, zápas ukončil až v druhém kole.

Podzření z ovlivňování zápasu

A právě to je důvod, proč vzniklo podezření, že byl zápas ovlivněný. Těsně před začátkem utkání totiž sázkové kanceláře Tipsport i Fortuna zaznamenaly sázky v nezvykle vysokém objemu na ukončení v inkriminovaném druhém kole.

Vedení Tipsportu se dokonce rozhodlo podat trestní oznámení. „Máme podezření, že došlo k ovlivnění zápasu, a v návaznosti na naše zjištění děláme kroky, které nám ukládá Zákon o hazardních hrách. Připravujeme podklady pro podání trestního oznámení a informování slovenské asociace MMA,“ cituje zástupce Tipsportu iDnes.cz.

Gábor nepobral slávu, říká Novotný

Ačkoliv má Gábor aktuálně stopku a Oktagon ho dokonce stáhl z dubnového turnaje, Ondřej Novotný nevylučuje, že za jeho organizaci ještě někdy nastoupí. „Gábor je specifická postava. Lidi mi teď vyčítali, že přišel v Bratislavě na turnaj a že jsme se pozdravili. Já nezapomínám. Na některé věci mám paměť jako slon. To, jaký jsi člověk, se ukáže v těch nejtěžších chvílích. Gábor je určitě ve složité životní situaci už nějakou dobu a je v ní určitě i kvůli slávě z MMA, kterou nebyl schopný pobrat tak, jak by ji nepobralo možná devět z deseti lidí. Zažil raketový vzestup, který je těžký pro každého,“ říká Novotný s tím, že Gáborovou chybou je, že se nedokázal vrátit do normálu. Nehodlá ho ale hodit přes palubu.

„My jsme spolu prošli cestu, kterou s nikým jiným znovu neprojdeme. A Gábor, ve chvíli, kdy bude zproštěn viny, pokud bude zproštěn, bude u nás mít otevřené dveře. Já jsem to Tipsportu rovnou řekl. Nebudu škrtat lidi jenom kvůli tomu, že mi to někdo řekne nebo bude případně vyhrožovat penězi. Já takový nejsem, Pavol (Neruda - spoluzakladatel Oktagonu, pozn.red.) takový není. Není to v našem DNA. Ten kluk pro nás a my pro něj jsme udělali strašně moc. Pakliže to udělal, je to persona non grata. Pakliže to neudělal a oni ho očistí, nebo to skončí hořkou chutí, že si lidi budou myslet, že to udělal, ale nebude to jak dokázat, nebude to trestné, dostane další šanci. Vy to nemusíte vypsat, brát na něj sázky, ale dokud já budu moct tomu klukovi pomoct se zachránit, vždy mu podám pomocnou ruku,“ říká jasně Novotný, který, zdá se, věří Gáborovi jeho nevinu.

První vyjádření k podezření

Ten se před časem k celé kauze vyjádřil na svém Instagramu. „Vydržet tolik nepřejících lidí je jedna z nejtěžších věcí. Bez ohledu na to, co se děje v kleci nebo mimo ní, vždy se mě snaží pošpinit a vymýšlejí si obrovské nesmysly. Byl to můj poslední zápas, který jsem chtěl ukončit ve třetím kole, abych si co nejvíc zazápasil a pocvičil. Soupeř se ve druhém kole bohužel zranil, nemohl se postavit. Zvítězil jsem po vyhlášení zranění. A teď mi chcete říct, že to byl pokažený zápas?“ napsal Gábor, který se před časem objevil ve Výměně manželek.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy