Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

KONEC! Gábina Koukalová (28) uvažuje, že nadobro sekne s biatlonem

Zdroj: facebook
+ Dalších 20 fotografií
Byla to Gábina Koukalová (28), kdo stál za biatlonovým boomem posledních let. Jenže teď se ocitla ve velkých zdravotních i psychických problémech. Poprvé připustila, že se může jednat i o konec její kariéry...

Výčet jejích úspěchů se rozhodně nedá spočítat na prstech ruky. Naopak! Ve Světovém poháru vyhrála 17 individuálních závodů, 38krát stála na stupních vítězů, získala velký křišťálový glóbus za celkové prvenství… Když se loni na světovém šampionátu v Hochfilzenu stala mistryní světa, k její sportovní nesmrtelnosti už chybělo pouze olympijské zlato. Jenže pak se objevily velké problémy, zejména zdravotní.

Koukalová přestala trénovat na 100 procent, z tréninkových dávek si postupně ubírala, ale nic nepomohlo. Nakonec se její sen o olympijském zlatě v Koreji rozplynul. Her se nezúčastnila. „Konečné rozhodnutí přišlo v pár posledních týdnech loňského roku. Neviděla jsem světlo na konci tunelu, bolest nohou byla obrovská, nešlo to. Tělo mi dávalo najevo, že chce klid. Když jsem přípravě nemohla dávat sto procent, jako zarputilému perfekcionistovi mi to přestávalo dávat smysl,“ prozradila v rozhovoru pro časopis Glanc.

Teď to vypadá, že její kariéra se blíží ke smutnému konci! Gábina totiž připouští, že po zklamání z některých lidí z prostředí biatlonu, ale i problémům se zdravím, je její sportovní kariéra ohrožena. "Jak se znám, je možné, že za pár týdnů mi začne všechno, co mě poslední roky trápilo, zase chybět a začnu se připravovat na další sezonu. Anebo ne. Každopádně doufám, že nasazení, které jsem měla ve sportu, mi vydrží dál. Jen s tím rozdílem, že nepůjdu za každou cenu přes závit. Ale pevně věřím, že jsem v biatlonu ještě neřekla poslední slovo…,“ upřímně prozradila.

Hodně Gábině vzalo, že ji v těžké situaci nepodpořili lidé, od nichž to čekala. "Byla jsem z toho špatná, ale nejvíc smutná jsem byla z reakcí některých lidí. Odvrátili se ode mě i ti, o kterých jsem si myslela, že jim na mně záleží. Jenže to asi platilo jen, dokud se mi dařilo. Jako bych byla nějaká věc, když jsem přestala fungovat, tak mě odložili. Zpátečku dali i lidi, se kterými jsem si myslela, že máme fakt pevné vztahy,“ dodala smutně.

Možná je to její kariérní konec, možná jen start další části její naprosto famózní kariéry. Byla by škoda skončit. Přece jen se Gábina řadí historicky k našim nejlepším sportovcům.

Související články

Další články