Na Pražském hradě proti sobě stojí dvě skupinky. Na jedné straně Jiří Ovčáček a Jindřich Forejt, na straně druhé poradce Martin Nejedlý a Vratislav Mynář. Tyhle dvě partičky se vůbec nemusí a je veřejným tajemstvím, že kancléř Mynář jde Forejtovi dlouhodobě po krku.

Zeman zatím Forejtovy přešlapy přehlížel a bagatelizoval. Považoval ho za loajálního člena týmu, takže mu odpustil i to, že na funkci ceremoniáře nemá dostatečné vzdělání. Forejt se dlouho oháněl tím, že až na Hradě skončí, odejde pracovat do Vatikánu. A ta doba se najednou přiblížila.

Forejtovi jsou vyčítány tři velké přešlapy. Nedokázal odkomunikovat kauzu kolem vyznamenání Jiřího Bradyho. Nedokázal odkomunikovat, proč Zeman zmeškal pohřeb slovenského prezidenta Michala Kováče, a nyní má na triku skandál s americkým velvyslancem Schapirem – psali jsme ZDE.

To nejsou žádné prkotiny, to jsou zásadní přešlapy, které na Zemana vrhají nehezké světlo. Navíc se hovoří o tom, že Forejt ztratil důvěru vedení a udělal nějaké kroky, které by v budoucnu mohli využít nepřátelé Hradu. A že jich Zeman má. Mynář, Ovčáček a Nejedlý sami o sobě představují pro Zemana výbušný materiál. Tou nejvíce tikající bombou v posledních týdnech je ale Forejt. Pokud ve funkci ceremoniáře přežije konec roku 2016, bude to dost překvapivé.