Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Konec anorexie a bulimie v módním průmyslu? Vogue zavádí nová pravidla pro modelky: Musí konečně jíst!

Že by anorexii v modelingu konečně odzvonilo?
Zdroj: Facebook.com

Módní gigant Vogue sestavil kodex deseti pravidel, která mají přispět ke zlepšení pracovních podmínek modelek. Ty jsou v současnosti nuceny pracovat až 20 hodin denně bez přestávky. Často se také setkávají s tím, že jejich zaměstnavatelé po nich náhle začnou vyžadovat, aby pózovaly nahé.

To všechno se nyní má změnit. Pracovní den bude mít maximálně deset hodin, přičemž první přestávka na jídlo a odpočinek musí být poskytnuta nejpozději po pěti hodinách nepřetržité práce. Co se týče nahoty, tuto otázku bude nutné vyjasnit ještě před zahájením focení/natáčení – ne tedy až v jeho průběhu, kdy už zpravidla není tak snadné odmítnout. Zvlášť když většina modelek dobře ví, že na jejich místo čeká deset dalších.

Sarah Ziff, zakladatelka Model Alliance, říká, že tento kodex je nezbytný. "Mnoho lidí vnímá modeling spíš jako privilegium než jako práci. To je špatně. Za vším tím pozlátkem se obvykle skrývá drsná realita," uvedla v rozhovoru pro magazín Guardian.

Britský i americký Vogue se rovněž zavázal nenajímat modelky mladší šestnácti let a ženy, jejichž vzhled vzbuzuje podezření, že trpí anorexií. Předpokládá se, že kodex podepíše i řada dalších časopisů.

Související články

Další články