Nemusíte mít perfektní postavu, abyste vyhrávaly soutěže krásy. Tak přesně za tímto si stojí čtyřiadvacetiletá televizní moderátorka Emily Blake, která se stala letošní vítězkou britské soutěže krásy plnoštíhlých slečen nazvané Miss Norfolk Curve.

Do soutěže se mohou přihlásit ženy s velikostí 42 až 56 a prokázat tak, že nemusíte nosit velikost 0 jako Victoria Beckham, abyste byla sexy.

30 žen se v této soutěži předvádělo stejně jako na běžné Miss, tedy nechyběla talentová soutěž, promenáda ve večerních šatech a samozřejmě ani v plavkách. Většinou se žádná z nich nestyděla, i když bikiny oblékla jen málokterá.

Porotu nejvíce zaujala žena s konfekční velikostí 44, která pak nakonec získala i titul Miss Norfolk Curve. „Lidé na mně vidí jen velké křivky a velké tělo, ale vůbec jim nedochází, že třeba pravidelně cvičím a mám pevnou postavu, jen jsem prostě trochu větší,“ řekla k tomu Emily. „Rozhodně se sama před sebou nemám za co stydět.“

Žen oblékajících velikost 40 a výše, což už je počítáno jako plus size, je na světě největší procento, naopak ty, které se chlubí 36 anebo dokonce níže, jsou už anorektické, nepřirozené a neodpovídají vývinu dospělého člověka. Jenže díky diktátu módního průmyslu mají lidé zkreslené představy a potlačují ženskou přirozenost.