Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Končí éra Roberta Fica: Slovenské volby vyhrál Igor Matovič

Zdroj: profimedia.cz
Slovensko
Sobotní parlamentní volby skončily pozdě večer a s výrazným odstupem zvítězilo hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti v čele s Igorem Matovičem. Vládní strana Směr - sociální demokracie tak byla poražena.

Velké změny tak čekají slovenskou politiku. Ve volbách totiž zvítězilo hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti, které vede Igor Matovič Vláda strany Směr-sociální demokracie tak utrpěla porážku a Robert Fico byl lídrem vítězného hnutí převálcován.

Už první odhady ukázaly, že Matovič se svým hnutím vede, to potvrzovaly i průběžné výsledky. Strana OLaNO měla získat zhruba 25 procent hlasů, Směr-SD dostal necelých 19 procent, i když odhady se pohybovaly kole 14 %. Kotlebovci a PS-Spolu se nedostali ani na 10 %.

Prodloužená doba

Volby na Slovensku byly kvůli několika důvodům prodlouženy až do 11 hodin večer. A to hlavně kvůli úmrtí členky volební komise ve Vel'kém Krtíši, která si krátce před začátkem voleb odskočila na toaletu, kde ji později nalezli mrtvou. Další úmrtí v Banské Bystrici, kdy zemřel důchodce přímo před urnou, uzavřelo volební místnost zhruba na půl hodiny.

Volby byly doprovázeny nejen úmrtím. Na pár místech se objevilo několik opilců, dokonce jeden muž napadl předsedu volební komise, incident se obešel bez zranění. Vězeň si nenechal volby ujít a přijel odvolit v poutech s doprovodem policie.

Související články

Další články