Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Koncerty už za měsíc? Blatný dal lidem naději po fotbalové komedii s Prymulou v hledišti

Zdroj: Profimedia
KAUZA
Diváci by se mohli do hledišť kultury už brzy vrátit. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) může být jednou z možností testování přímo před akcí. Tak tomu bylo třeba před čtvrtečním fotbalovým zápasem Evropské ligy v Praze. Reálné by to mohlo být zhruba za měsíc, tedy od půlky nebo konce března.

Blatný na tiskové konferenci odpověděl na dotaz, jestli by stejný princip testování jako na Slavii mohl přispět k dřívějšímu zpřístupnění akcí lidem. "V principu ano, je to jedna z věcí, které chceme mít do budoucna jako něco, co bude známkou toho, jakým způsobem se vracet k normálnímu životu." Zároveň dodal, že výhledově by se mohlo jednat o polovinu či konec března.

V současnosti jsou kulturní a sportovní akce divákům nepřístupné, ale pro čtvrteční utkání Evropské ligy platila výjimka. Kluby si mohou pozvat své VIP hosty, ti ale při tom musí dodržovat hygienická opatření. "Jde o pilotní projekt ministerstva zdravotnictví," řekl už dříve šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

Pozvaní hosté byli před čtvrtečním zápasem otestováni – a ti s negativním testem pak mohli fotbalové utkání sledovat přímo z tribun na stadionu. Ministr zdravotnictví sdělil, že principem těchto pilotních projektů je ukázat, že na takovém místě nemusí dojít k žádnému přenosu nákazy. Všichni lidé, kteří se akce zúčastní, budou totiž muset mít aktuální PCR test z toho dne.

Fotbalové utkání Slavia a Leicester City nevyvolalo velké ohlasy kvůli tomu, že je to významná sportovní událost, nýbrž proto, že se v hledišti objevila celá plejáda významných lidí. Například premiérův poradce Roman Prymula, který pár hodin před utkáním volal po tvrdém lockdownu a omezení pohybu lidí, nebo třeba generální ředitel České televize Petr Dvořák. Ten se ke své účasti na zápase vyjádřil prostřednictvím oficiálního twitterového účtu ČT.

Související články

Další články