Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Koncert pro oběti ničivého tornáda na Moravě: Zahrají Rybičky 48, Xindl X nebo Slza

Tornádo zničilo dům dvěma rodinám.
Zdroj: Se souhlasem Veroniky Procházkové
+ Další 4 fotografie
Dobročinná věc

Tornádo, které se prohnalo před více než týdnem jižní Moravou, si vyžádalo 6 obětí a způsobilo podle aktuálních odhadů škody ve výši 15 miliard korun, přitom ale tato částka stále není konečná. Obcím, které postihlo tornádo, pomáhají tisíce hasičů, vojáků, policistů, záchranářů i dobrovolníků. Pomoci se rozhodly také přední kapely české hudební scény, které ve středu 7. července od 20 hodin vystoupí na Václavském náměstí v rámci koncertu Společně pro Moravu. Veškerý výtěžek z koncertu poputuje podle organizátora na sbírku Nadace Via, která byla spuštěna mezi prvními sbírkami a jejíž pomoc zamíří přímo k postiženým obcím.

Ničivým tornádem bylo kriticky zasaženo 7 obcí na jižní Moravě, nejvíce postiženy byly Moravská Nová Ves, Mikulčice, Hrušky, Lužice a části Hodonína Bažantnice a Pánov. Prakticky ihned po nejničivější přírodní katastrofě v moderní historii ČR se spustilo několik finančních sbírek a lidé z celého tuzemska i zahraničí nabízeli a stále nabízejí kromě finančních darů také dary materiální či sami sebe jako dobrovolníky k fyzické pomoci.

Kdo všechno vystoupí?

Na pražském Václavském náměstí se ve středu 7. července od 20 hodin uskuteční koncert Společně pro Moravu, na kterém bez nároku na honorář vystoupí Rybičky 48, Xindl X, Pavel Callta, Klára Vytisková, Slza, O5&Radeček, Poetika, Juraj Hnilica a James Harries. Veškerý výtěžek z koncertu, který budou moderovat Sandra Pogodová a Ondřej Lechnýř, poputuje na sbírkové konto Nadace Via, kam k dnešnímu dni lidé poslali již více než 195 milionů korun. Peníze ze sbírky poputují přímo postiženým obcím.

Češi se spojili a pomáhají

„Dojímá mě a velmi si toho vážím, že nejen interpreti, ale i všichni, kteří na koncertu pracují od pódia, LED obrazovek, osvětlení, ozvučení, bedňáků, agregátu, mobilního oplocení a WC až po ubytování mimopražských techniků, stanů, štábu, který bude koncert vysílat, poskytovatele internetu, abychom mohli koncert vysílat, a mnoha dalších, se na koncertu podílejí zdarma. Jediným a hlavním cílem koncertu je vybrat co nejvíce financí a pomoci lidem z postižených obcí. Všem za to, že se spojili pro dobrou a potřebnou věc, srdečně děkuji,“ říká organizátor koncertu Společně pro Moravu Robin Suchánek.

Koncert i pro mimopražské

Mimopražští lidé budou moci koncert sledovat v přímém přenosu nejen na webech a sociálních sítích některých účinkujících a v celostátních i lokálních médiích, ale také například ve vysílání regionálních TV, například zlínské TVS, Strakonické televize, Televizi jižní Čechy, svitavské CMS TV a dalších.

Během koncertu a jeho přenosu budou moci lidé přispět třemi způsoby. Již od vyhlášení sbírky lidé mohou pomoci prostřednictvím webové platformy na www.darujme.cz/promoravu, dar je možné zaslat také na účet veřejné sbírky Nadace Via č. ú. 200900222/0800 a během koncertu bude možné přispět také prostřednictvím dárcovských DMS.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy