Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Komunisté vyhráli: Sněmovna schválila rozpočet na příští rok. Zeman je připraven ho podepsat

Komunisté vyhráli: Sněmovna schválila rozpočet na příští rok. Zeman je připraven ho podepsat
Zdroj: CNN Prima News
rozpočet
Prezident Miloš Zeman (76) je připraven rozpočet, který dnes schválila sněmovna, podepsat. Předpokládá ale, že bude novelizován v případě schválení daňového balíčku. ČTK to dnes sdělil jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

"Schválený rozpočet jsem sice připraven podepsat, ale předpokládám, že dojde k novelizaci tohoto zákona v případě schválení daňového balíčku, který do tohoto rozpočtu činí zásek 130 miliard korun," citoval prezidenta Jiří Ovčáček

Státní rozpočet na příští rok se schodkem 320 miliard korun dnes schválila sněmovna. Pro rozpočet menšinové vlády ČSSD a ANO hlasovala i KSČM, která svoji podporu podmiňovala odebráním deseti miliard korun z rozpočtu ministerstva obrany.

Sněmovna tento přesun v dílčím hlasování schválila, což vyvolalo vlnu kritiky ze strany opozice. Škrty v oblasti obrany odmítal i prezident Miloš Zeman (76).

Pokud by sněmovna rozpočet neschválila, nastalo by od ledna rozpočtové provizorium. Stát by hospodařil podle letošního rozpočtu se schodkem 500 miliard. Po podpisu prezidentem bude zákon publikován ve Sbírce zákonů.

Prezident se také může rozhodnout rozpočet sněmovně vrátit se svým stanoviskem, poslanci jej pak musí přehlasovat. Rozpočet by začal platit také v okamžiku, kdy ho prezident do 15 dnů nepodepíše. Poté může být poslán k publikování ve Sbírce zákonů.

Související články

Další články