Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Komunista Filip bojuje za prasata: Vepřové zdražilo kvůli zrušení chovu v Letech

Zdroj:
slovo komunisty
Vůdce komunistů Vojtěch Filip (64) už ví, proč zdražuje vepřové. Prý je to kvůli tomu, že došlo k uzavření prasečáku v Letech. Filip zřejmě nechápe, že máme společný evropský trh.

Tábor Lety byl zprvu pracovní tábor, který se později proměnil na sběrný tábor. V roce 1942 během druhé světové války tam byli shromažďováni především čeští Romové, kteří měli být později transportováni do vyhlazovacího tábora v Osvětimi. Dnes už se ví, že Romové tam byli drženi za nelidských podmínek. Narodilo se tam 30 dětí, žádné z nich nepřežilo…

Po skončení války a uzavření tábora se komunisté rozhodli, že na místě postaví zemědělský podnik. V 70. letech 20. století tam vystavěli velkokapacitní vepřín. Vláda ale nakonec vyslyšela protesty veřejnosti a prasečák byl odkoupen. Dnes na v místě vepřína stojí Muzeum romské kultury. A to leží v žaludku Filipovi.

„Připomínám všem, kteří se rozčilují nad stále zvyšující se cenou vepřového masa, že vláda ČR vedená B. Sobotkou vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy a uzavřela ho bez náhrady a snížila tak produkci českého vepřového pod 30% naší spotřeby, to byl zločin,“ rozčiloval se na sociální síti předseda komunistů.

Na příspěvek předsedy komunistů ihned reagoval Miroslav Kalousek. „Dovoluji si připomenout, že jsme součástí jednotného evropského trhu cca 500 milionů konzumentů vepřového masa. Ergo rovnice, vnucovaná nám soudruhem Filipem: “České vepřové = levnější vepřové” je čirá komunistická lež,“ uvedl člen TOP 09.

Související články

Další články