Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Komplikace? Zeman stále neodložil ortézu. Hrad ujišťuje, že je vše v pořádku

Komplikace? Zeman stále neodložil ortézu. Hrad ujišťuje, že je vše v pořádku
Zdroj: Extra.cz
Miloš Zeman
Řada lidí se podivuje nad tím, že prezident Zeman stále neodložil ortézu, kterou nosí na pravé ruce. Vyvolává to tak otázky, zda jde léčba zlomeniny, kterou si prezident přivodil při srpnovém pádu, podle plánu. Jak pro eXtra.cz ujistil hradní mluvčí Jiří Ovčáček, rekonvalescence probíhá bez komplikací.

Miloš Zeman (76) se v poslední době neobjevuje na veřejnosti tolik co dřív. Za to může i pandemie koronaviru, kvůli které se musela zrušit řada akcí. Když už ale vyjde prezident mezi lidi, má na sobě pokaždé ortézu. Řada lidí se tak ptá, zda nenastaly nějaké komplikace.

Ortéza je pro jistotu

Pro někoho totiž může být nezvyklé, aby se ruka hojila více než čtvrt roku. Zeman si ji totiž při pádu zlomil už v srpnu, načež musel podstoupit operaci. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka jde ale vše podle plánu.

"Ruka se postupně a bez komplikací hojí. Mohu to osobně dosvědčit, neboť jsem měl možnost vidět rentgenový snímek při kontrole v Ústřední vojenské nemocnici. Nadále je ale nutné při pracovních aktivitách používat pro jistotu ortézu. Není ale třeba mít obavu," ubezpečil mluvčí.

Musí být opatrný

Faktem je, že léčba zlomeniny probíhá u starších osob déle, než je běžné u těch mladších. Rekonvalescence je tudíž náročná a je potřeba poškozené místo nepřetěžovat. "Pan prezident tak musí nosit v práci a při cestování ortézu. Logicky je nutná vyšší opatrnost," vysvětlil Ovčáček.

Ten zároveň ujistil, že ortéza prezidenta nijak neovlivňuje ve výkonu pracovních povinností. "Nic nemění, program běží úměrně pandemii koronaviru, které stále čelíme. Oproti jarním koronavirovým měsícům je ale počet akcí na Pražském hradě několikanásobný," řekl Ovčáček, podle kterého má prezident náročný program navzdory pandemii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy