Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Komplikace v případu Maddie: Němci chtějí přezkoumat vzorek slin. Portugalsko jim však brání

Komplikace v případu Maddie: Němci chtějí přezkoumat vzorek slin. Portugalsko jim však brání
Zdroj: Profimedia.cz / Netflix
+ Dalších 19 fotografií
vyšetřování
Portugalská policie odmítá znovu otestovat vzorek slin z polštáře apartmánu v Algarve, ze kterého zmizela malá Madeleine McCann. O přezkoumání požádali němečtí vyšetřovatelé, kteří se snaží vyřešit záhadný případ z roku 2007. Podle Portugalců je žádost "typicky arogantní".

Z původně idylické dovolené v portugalském letovisku Praia da Luz se stala noční můra. V roce 2007 totiž z hotelového apartmánu zmizela tříletá Madeleine McCann, kterou se dodnes nepodařilo najít. Z jejího únosu a pravděpodobné vraždy je nyní podezřelý německý pedofil Christian Brueckner (43) Ten si odpykává trest ve vězení za prodej drog.

Testy nic neprokázaly

Ve snaze Bruecknera usvědčit nyní německá policie požádala Portugalsko o přezkoumání vzorku slin, který byl nalezen na polštáři v apartmánu, z nějž Madeleine zmizela. Možný důkaz už otestovali v roce 2007 portugalští vyšetřovatelé. Výsledky ale nic neprokázaly, jelikož z nich nebylo možné rozpoznat DNA. Portugalci se tak podle webu Daily Mail nyní žádosti o přezkoumání brání a označili ji za arogantní.

"Už jsme se o to snažili, ale je urážející být o to žádáni znovu. Je to totální ztráta času. Nejhorší ale je, že Němci chtějí přezkoumat vzorek ve své laboratoři, jako by naše nebyla dostatečně dobrá. Proč si myslí, že jejich centrum pro testování DNA je lepší než to naše?" řekl zdroj blízký portugalské policii.

Technika je nyní modernější

Podle Petera Bleksleyho je ale požadavek německých vyšetřovatelů logický. "Věda ušla za těch třináct let od zmizení malé Maddie velký kus cesty. Nyní můžeme udělat mnohem komplexnější testy než tehdy," hájí Bleksley žádost o přezkoumání. Německo se tak snaží o průlom v případu, ze kterého je podezřelý Brueckner. Ten v roce 2007 dokonce pracoval v hotelu, ze kterého Maddie zmizela. Pro usvědčení Bruecknera ale chybí přímý důkaz.

Vyřešení případu tak nyní komplikují i špatné vztahy mezi portugalskou a německou policií. Podle německého státního zástupce Hanse Christiana Wolterse je spolupráce s Portugalskem "těžkopádná". Zároveň ale přiznal, že Německo portugalským vyšetřovatelům neposkytlo všechny své důkazy, což celou situaci neulehčilo.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy