Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Komplikace v jeskyni: Zbylým chlapcům dochází kyslík. Na záchranu si ale musejí počkat!

Záchranáři museli evakuaci na chvíli přerušit.
+ Dalších 6 fotografií
Už je tomu přes dva týdny, co se tým malých fotbalistů společně s trenérem ukryl v jeskyni před přívalovými dešti. Kvůli přílišnému množství vody se ale nemohli dostat ven. Až včera se podařilo vysvobodit čtyři chlapce. Od záchrany musely týmy přerušit evakuaci na deset až dvacet hodin a doplnit kyslíkové bomby, kyslík totiž v jeskyni rapidně ubývá.

Část týmu malých fotbalistů, kteří byli i společně s trenérem uvězněni v jeskyni, byla již vysvobozena. Konkrétně dva chlapci měli včera kolem 19:00 místního času (14:00 SELČ) konečně možnost spatřit denní světlo. Další dva se mohli těšit zhruba o hodinu později. Pochopitelně skončili ihned v péči lékařů.

V jeskyni tedy zbývá osm chlapců a trenér. Od včerejší záchrany ale týmy musely evakuaci přerušit na deset až dvacet hodin, jelikož v jeskyni klesla hladina kyslíku, a proto je potřeba zajistit více kyslíkových bomb. V jeskyni se zdá ale každá hodina jak nekonečná…

Operaci záchranářům komplikuje i období monzunových dešťů, kdy se přes víkend spustil silný déšť a jeskyně by se tak mohla snadno zatopit, což se prozatím neděje.

Cesta na svobodu rozhodně není jednoduchá. I zbylí chlapci budou vyváděni z jeskyně únikovou cestou podél předem nataženého lana. V těch nejužších úsecích bude nutné kyslíkové láhve sundat a potápěči je budou pomalu posouvat vpřed.

Není tomu dlouho, co při pokusu o záchranu mladých kluků přišel o život jeden potápěč.

Informace přinesla ČTK.

Mohlo by vás zajímat

Další články