Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

KOMPLIKACE! Praha 3 odmítá pompézní pohřeb Jana Kočky (†28): „Zabil člověka!“

Jan Kočka zemřel na dálnici D11.
Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
Alexander Bellu (ODS), starosta Prahy 3, nemá pochopení pro chystaný pohřeb Jana Kočky (†28), který zahynul při autonehodě, kterou zavinil svým luxusním vozem.

Kočkovi plánovali obří smuteční průvod s rakví Jana Kočky mladšího na kočáře, který mělo táhnout šest koní. Dvě hodiny by tak byla zablokována doprava.

Velkolepý průvod se ale nejspíše neuskuteční. Proti je totiž starosta Prahy 3 Alexander Bellu.

„Naši občané mají dost jiných dopravních omezení, nemá proto smysl zastavovat na dvě hodiny dopravu na tak frekventované ulici, jako je Vinohradská. Navíc nerozumím tomu, proč bychom v naší městské části měli takto oslavovat člověka, který svým nezodpovědným jednáním způsobil tragickou smrt řidiče kamionu. To ale samozřejmě neznamená, že rozporuji nárok rodiny na důstojný pohřeb a pietu,“ řekl pro Blesk.cz Bellu.

Bellu ovšem není tím, kdo může o konání průvodu rozhodovat. Schválení akce je totiž na Technické správě komunikací a vedení Prahy 3.

Související články

Další články