Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Komplic vraha z benzínky se prořekl v hospodě, protože dostal malý podíl: Usvědčuje ho i DNA

Zdroj: archiv
+ Dalších 28 fotografií
jak to bylo?
S postupujícím vyšetřováním brutální vraždy čerpadlářky ve středočeské Nelahozevsi policisté pomalu odkrývají, jaké stopy je dovedly k zatčení dvou mužů, kteří jsou v celém případu hlavní podezřelí. Komplic údajného vraha Ivan H. zanechal svou DNA přímo na místě činu a navíc si v místní hospodě stěžoval, že od svého komplice dostal příliš malý podíl.

Když policisté Ivana H. sebrali, nejdříve údajného vraha pumpařky okamžitě udal a sdělil k případu mnoho podrobností. Pak se ale zřejmě něčeho zalekl a svou výpověď o sto osmdesát stupňů otočil. Na místě prý vůbec nebyl a s Davidem Š., který měl čerpadlářku Janu Š. zastřelit přes dveře, nemá nic společného. To ale ještě netušil, jaký trumf mají policisté v rukávu.

Podařilo se jim totiž najít na místě činu Ivanovu DNA. Ten totiž uklouzl zřejmě po jedné z nábojnic a musel se náhle opřít o stůl, kde nechal jasné důkazy o své přítomnosti na místě. Pod tíhou těchto důkazů podle policejních zdrojů Ivan povolil a opět začal s policií spolupracovat. Při spolupráci s policií by mu to totiž mohlo pomoci snížit trest. Nyní Ivanovi hrozí dva až deset let za mřížemi.

A co policii k Ivanovi dovedlo? Měl se několik dní po činu rozčilovat v místní hospodě, že z lupu dostal pouze tisíc korun a cigarety přibližně ve stejné hodnotě. A protože podobné řeči se šíří rychle, netrvalo to dlouho a informace se dostaly až k policii. Ta tak šla víceméně na jistotu a nález DNA hypotézu policistů jen potvrdil.

Související články

Další články