Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Komora architektů se neumí shodnout se zastupitelkou Kolínskou. Co se to v Praze děje?

Petra Kolínská to asi s Prahou myslí dobře.
Česká komora architektů usedla ke kulatému stolu se zastupitelkou pro územní plánování Petrou Kolínskou (SZ). Kulatý stůl se uskutečnil už 9. listopadu. Pak vzniklo prohlášení, které Petra Kolínská chtěla upravit. Protože z tohoto hodnocení její práce nevychází nejlépe.

Česká komora architektů si uvědomuje, že v Praze nastala patová situace. Proto se uskutečnil kulatý stůl, ke kterému byla přizvána také zastupitelka pro pořízení územního plánu Petra Kolínská.

Po složitém jednání vznikl dokument, který chtěla komora pustit do světa. Ale Petra Kolínská chtěla nějaké pasáže měnit a jiné vypustit zcela. Komora ale tlak na cenzuru ustála a zprávu chce vydat v nezměněné podobě.

Kulatý stůl mezi komorou architektů a Petrou Kolínskou vznikl jako reakce na napjatou atmosféru po odvolání ředitele Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR) Romana Kouckého a odchodu vedoucího týmu metropolitního plánu. Bohužel, jednání složitou situaci neuklidnilo.

Tzv. metropolitní plán se připravuje od roku 2013 a po dokončení návrhu jej čeká série projednávání podle stavebního zákona. Tato projednávání budou trvat několik let v závislosti na počtu podaných připomínek a námitek.

Mohlo by vás zajímat

Další články