Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Komici z ČSSD jedou dál: Ministr Chovanec vymyslel zákon, který je už dávno vymyšlen

Milan Chovanec je rázný muž!
Zdroj: eXtra.cz
Co politik, to perla. O těch z ČSSD to platí dvojnásobně. Ministr vnitra Milan Chovanec nyní navrhuje zákon, který už dávno platí. Dokonce si toho všimli v Německu. Jejda.

Ministerstvo vnitra chce ústavním zákonem povýšit právo použít legálně držené zbraně k zajištění bezpečnosti Česka. To je plán, se kterým přišel ministr Milan Chovanec.

Zní to moc hezky. Tak jako rambovsky drsně. A hlavně se na tom dají nahnat politické body.

Komentátoři německého deníku Die Welt už Chovancovi vzkázali, že si na uprchlické krizi dlouhodobě hřeje kariéristickou polívčičku. Němečtí novináři nyní natvrdo napsali, že Chovanec si z téhle hysterie udělal politický profit.

Takže co nám říká novela, která by Čechům měla dovolit zasahovat proti teroristům? Nic nového.

Ten zákon samozřejmě už dávno existuje. Na základě trestního zákoníku každý držitel zbrojního průkazu ví, kdy se může bránit. Je to zákon o nutné sebeobraně a krajní nouzi.

Chovanec tak přišel se zákonem, který je už dávno v praxi zaveden.

Každý držitel zbrojního průkazu se může bránit podle dané legislativy. A je vedlejší, zda na něj útočí zfetovaný grázl s tyčí z vedlejší vesnice a nebo islamista s vymytým mozkem a pásem výbušnin kolem pasu.

Tak se přiznejte? Kdo z vás Chovancovi tuhle převratnou novelu zbaštil?

Související články

Další články