Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

KOMENTÁŘ: Řecký chaos položí celou EU! Když má pravdu Klaus, tak to fakt smrdí kolosálním průšvihem

Klaus může spokojeně kývat hlavou. On to říkal.
Řekové se už nechtějí dohodnout s Evropskou unií. V referendu jasně řekli, že dluhy se jim platit nechce. Co bude teď? Totální chaos. Jestli se někdo směje, pak je to exprezident Klaus. Protože to celou dobu říkal.

Řekové v referendu sdělili Evropě, že žádné dluhy platit nebudou. Co bude nyní? Německá kancléřka Angela Merkel a prezident Francie François Hollande to nevědí. Vědí jen jedno, že je to kolosální průs*r.

Řekové totiž zřejmě odejdou z eurozóny a bude zde opět zavedena drachma. Nebo nějaké jiné platidlo. Euro ale prostě končí. Zemi hrozí bankrot a chaos.

Jenže tu je další problém. Špatně na tom není jen Řecko, ale obavy panují také v Itálii a Španělsku. Až vypadne z eurozóny Řecko, bude zrak zbytku EU nasměrován na Itálii a Španělsko.

Kdy jihoevropské státy dopadnou jako Řekové? Za rok? Nebo až za 5 let? Nebo se povede je udržet v EU. Psychologický efekt řeckého typu může nadělat pořádný požár, který prostě Brusel neuhasí.

Také jste si vzpomněli na Václava Klause (74)? Jak vždy říkal, že umělý projekt jménem EU se jednou rozpadne a nebude to příjemné pro nikoho? No, tehdy jsme si mysleli, že se toho Klaus už nedožije.

Související články

Další články