Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

KOMENTÁŘ: Radikálové dosáhli svého cíle. Vraždy na pláži znamenají konec turismu v Tunisku!

Konec klidu na plážích. V Tunisku jde o život.
+ Další 2 fotografie
Radikálové si stanovili cíl, že z Tuniska vyženou západní turisty a zemi připojí k Islámskému státu. Co znamená dnešní den? Že se jim povedlo splnit první část zvráceného plánu. Pojedete do Tuniska na dovolenou? Říkáte, že rozhodně ne? Tak přesně jako vy uvažuje celá Evropa. Dnešním dnem v podstatě skončil turismus v Tunisku.

Když v polovině března radikální islamisté zaútočili v hlavním městě Tuniska na místní muzeum Bardo a zabili dvě desítky západních turistů, tak to byl jasný vzkaz světu, že chtějí zničit turismus v zemi.

Tehdy to země ještě ustála. Masakr na pláži v městě Sousse místní turismus ale už nerozchodí.

Pokud se totiž zdálo, že turisté v muzeu zemřeli jako náhradní cíl, když se radikálům nepovedlo zaútočit na vládní budovy, pak útok v Sousse musíme vnímat jako přímý útok na turisty.

Vyděšené cestovní kanceláře nyní budou přes své mluvčí vzkazovat, že zajistí svým klientům bezpečí a že pro turisty se v Tunisku nic nemění. Jenže je to nesmysl.

Tunisko se dnešním dnem změnilo. Radikálové světu vzkázali, že západní turisté jsou pro ně lovnou zvěří a budou je hledat a zabíjet všude. I na pláži, i v luxusních hotelech.

Mohlo by vás zajímat

Další články