Celé Česko žije odsouzením uprchlého Jaroslava Dobeše, který si nechává říkat guru Jára nebo taky Óm nadsamec a měl jakousi ezoterickou školu jménem Poetrie, kam lákal unylé duše na tzv. metodu odháčkování, což bylo ve skutečnosti sexuální zneužívání.

Ženy se pak semkly, na Óm nadsamce a jeho společnici Barboru Pláškovou podaly žalobu, on dostal deset let a ona devět a půl. Schovávají se kdesi na ostrůvku v Asii a nejspíš na ně nebude ani platit mezinárodní zatykač. Kdy půjdou sedět a zda vůbec, to je ve hvězdách.

Co vlastně prováděl? Bral až sto tisíc od manipulovatelných žen, které k němu chodily na seminář, a tam do nich guru Jára vnikal, zatímco Plášková je předtím sexuálně stimulovala, což je mělo zbavit nejspíš špatné čakry, kterou v ženách zanechali bývalí partneři. Aspoň takto zní oficiální verze.

Ta neoficiální je jenom děsivé svědectví o tom, kolik podobných existencí si tady dokáže vydělat na hlouposti lidí, ve většině případů žen. Ty ze své podstaty věří všem těmhle kravinám o duchovnu a vyjíždějí na semináře vipsarány či co, kde deset dní meditují v kotcích s dalšími sto padesáti lidmi, ale ve skutečnosti jen čumí nudou do stropu a ze slušnosti přikyvují hlavou jako formanskej kůň táhnoucí náklad do kopce nad kýmkoliv, kdo je ochoten jim vyhučet díru do hlavy. Hlasitě dýchají a tři hodiny sedí v pozicích mléka a vody, aby se jim otevřely neviditelné brány.

Mně se pokaždé maximálně tak otvírá kudla v kapse.

Že guru Jára sexuálně zneužil desítky žen, je mi dost jedno, kdybych měla brečet nad každým neštěstím, nedělám od rána nic jiného. Jedno mi ale není tahle stádní hloupost a neomlouvejte to citovou nebo jinou labilitou, stačí si jen otevřít internet a podívat se, kolik je tady koučů, poradců, guruů a trenérů. Támhle vám pomohou s orgasmem stojkou na hlavě, tam vám zase za pět litrů na třicet minut vyženou karmického ducha. Většina z těchto lidí má jen jednodenní rychlokurz Jak podle tvaru obočí poznat, že člověk spí radši na boku a Co o vás prozradí vaše mateřské znaménko na palci a vystudovaní psychologové, tedy ti, kteří vám skutečně mohou a umí pomoct, ve své ordinaci kropí slzy do fíkusu vedle pohovky.

Kde není kupce, není totiž ani prodejce.

Jít dobrovolně k někomu, kdo se jmenuje Óm nadsamec, a položit mu na stůl keš ve víře, že vás odháčkuje, to je samo o sobě dost na palici a větším šílencem je ten, kdo to udělá, ne kdo si na gurua hraje. Jára jenom využil své příležitosti, asi tak, jak by to udělal každý vychcánek. Potrestat jej nejde jinak než zákonem, ale ty, kdo se teď litují, že byly zneužity a okradeny, by měly brečet spíš samy nad sebou.

A stát by se měl místo trestání ve stylu „pozdě, ale přece“ zamyslet nad tím, jak těmhle lidem zamezit v jejich podnikavosti, lživosti a obecně tolerovaném oblbování zmatených lidí, kteří mají pocit, že jim někdo musí pomoct a posunout je dál.

Dál se posunete jen díky sami sobě. A jestli nevíte, jak na to, jděte tam, kde na tuhle profesi existuje vysokoškolský diplom a atestace. Vzdychání na koberci a bezduché plácaní o vašem pocitu, že jste motýl, když si sáhnete na koleno, jsou vám fakt na…

…gurua.