Má to být pořad na principu skryté kamery, jenže nic tam skryto není. Má to být pořad na principu hvězdných hostů v překvapivých rolích, ale nic překvapivého na tom není. Je to upocená show se všemi kartami na stole a mně úplně uniká smysl toho, proč si to v sobotu večer pustit.

Produkce české verze amerického pořadu I Get That a Lot se nejspíš namlsala úspěchem Vylomenin s Martinem Dejdarem, což byla v poslední době jedna z nejzábavnějších věcí, která v televizi u nás běžela. Nebožáci byli nachytáváni svými blízkými při totálně absurdních situacích a byla to zkouška nejen nervů účinkujících, ale i diváka.

Tohle je zkouška nervů jenom diváka, a to jak dlouho to vydrží, než přepne nebo nudou usne či začne raději plést vlněný svetr s jelenem, protože to je daleko větší legrace. V Překvápku se celebrity vydávají samy za sebe třeba jako prodavači, kadeřnice, úřednice a lidé mají být strašně v šoku, že se pak z nich vyklubou ty celebrity.

Tak předně je všechny okamžitě poznáte. Luděk Sobota v obchodě s elektronikou vypadá jako Luděk Sobota. Vilém Čok mezi vrtačkami vypadá jako Vilém Čok mezi vrtačkami. Kateřina Brožová prodávající zmrzlinu vypadá jako Kateřina Brožová prodávající zmrzlinu. Lidé tam chodí a říkají: „Jé, vy jste Kateřina Brožová. Jé, vy vypadáte jako Kateřina Brožová. Dobrý den, já si jdu koupit vrtačku, nejste náhodou Vilda Čok?“

Monstrózní WTF efekt se dostavuje okamžitě. Jaký má smysl nechat se nachytat na nachytávce, která nenachytá nikoho, protože asi pět centimetrů za lidmi stojí televizní štáb a po třech větách konverzace řekne celebrita, že je celebrita? Že se to vysílá v sobotním prime timu je až neuvěřitelné. Však taky Andrea Kerestešová, která Překvápko spolumoderuje s Martinem Dejdarem, na konci druhého dílu oznámila, že příště půjdou v jiném čase. S takovou možná po Novém roce nepůjdou nikdy.

P. S.: Chtěla bych vzkázat těm, kdo to mají na starosti, aby Kerestešovou nechali mluvit slovensky. Tohle je trápení obou stran. Ba ne. To je trápení posluchače.