Zpěvák kapely Team Paľo Habera si dovolil na festivalu Benátská noc svobodně vyjádřit názor na to, jak se mu nelíbí oblékání českého prezidentského páru Miloše Zemana (69) a jeho manželky Ivany. Jednomu z účastníků festivalu se jeho slova natolik nelíbila, že si to rozhodl vyřídit s Haberou stručně ručně, a když se mu to nepodařilo, napsal Hradu dopis, jehož obsah má deník Blesk k dispozici.

„Začal jste se nevybíravě otírat o hlavu našeho státu a jeho choť. Nakonec jste oba přirovnal k východoslovenským prostoduchým obyvatelům tamějších slumů,“ napsal zámečník Josef Pluhař, toho času odborník na módu ve vyšších kruzích, z Jablonce nad Nisou. Nálož na Haberu je navíc okořeněna fotografií, na které je muzikant s Karlem Gottem a která má jako ilustrovat, že je Habera nevkus par excellence, ale snímek pochází z roku 1992, takže to je asi to stejné, jako se teď posmívat Jágrovi za jeho slavný účes, který pochází právě z první půlky let devadesátých.

Na Haberova slova samozřejmě Hrad zareagoval tím, že mu vzkázal, aby se vrátil k hudbě a nepouštěl se do módní policie, což je sice směrem k „nejvyššímu“ v pořádku, ale zároveň by se v tichosti měla kancelář prezidenta okamžitě zaměřit na sestavení gardy těch nejlepších stylistů v Česku, přestože jich moc nemáme, předplacení zahraničních módních magazínů pro první dámu, a pokud je má předplacené první dcera, měla by je své matce dávat povinně přečíst.

Habera se pro MF Dnes ke svému výroku přiznal, i když to zaobalil do trochu přijatelnější podoby, než jak promlouval k rozjuchanému, vedrem a pivem zmoženému publiku na festivalu. „Ano, řekl jsem, že se pan prezident Zeman špatně obléká. Není to moc reprezentativní. Měl by si někoho najít, kdo by mu pomohl,“ řekl Habera deníku MF Dnes a s jeho výrokem se nedá bohužel nesouhlasit, protože poslední akce prezidentského páru při příležitosti slavnostního obnovení potoka z dob T. G. Masaryka v Lánech, ačkoli šlo o odlehčenou záležitost venkovního charakteru, vypadala, jako by povstal Lucifer módního pekla a vyvedl svou ďáblici do přírody.

Muzikant Habera by si měl vzít ale jedno ponaučení. Mudrování nad politickou (meteorologickou, jakoukoliv) situací přenechat Richardu Krajčovi nebo Tomáši Klusovi (28), jejichž mladé a snem o budoucí svatbě se svým idolem zaslepené fanynky jim jejich žvásty projevy žerou i s navijákem a pak je vydávají za svatou pravdu. Posluchačky kapely Team jsou už většinou matkami těchto juniorfanynek, takže jakékoliv proslovy by si měl autor nechat raději pro jiné publikum.