Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Komentář: Brněnská kontroverze v České televizi: P*ča z h*ven a docent Stratil opět rozvířili vody na veřejnoprávním rybníku

Členové kapely Piča z hoven pochází z okruhu Fakulty výtvarných
umění VUT.
Zdroj: facebook.com

ČT Art dává dramaturgii pořadu Tečka páteční noci poměrně volnou ruku, což většina diváků s nadšením kvituje. Jestliže se na začátku nabízela otázka, komu má být vlastně hudebně-diskuzní pořad určený, neboť většina aktivních posluchačů hudby tráví páteční večer pod pódiem svého oblíbeného klubu, odpověď je jednoznačná.

Hudebníci posílají z televize vzkazy svým spřáteleným kapelám a fanouškům, kteří je dobře znají. To, že „normální“ divák nemá většinou šanci chytit se, je věc druhá. Sledovanost to nejspíš neohrožuje.

Kontroverzní platforma na půdě veřejnoprávní televize, „blonďatý“ alt moderátorky Lenny Trčkové a uvolněná atmosféra jsou nejspíš dostatečnými lákadly pro to, zapnout si v pátek večer televizi, otevřít lahváče a zírat.

Poté, co se média s gustem otřela o jeden z minulých dílů, ve kterém excelovala kapela Vanessa v čele se Samirem Hauserem, který v přímém přenosu imitoval šňupání kokainu z Bible, získala teprve Tečka ten správný štempl! „Pořad pro intouše, underground, umělce a punkáče“. Co na tom, že většina lidí z téhle sociální sféry nemá televizi? Chytré řeči svých oblíbenců přece zhlédnou ze záznamu na internetu!

Jenže ejhle. Ten, kdo se těšil, že si pustí fenomenální televizní vystoupení brněnské kapely Piča z hoven a také píseň „Sieg heil, baby“ z repertoáru docenta VUT Václava Stratila, který rád veřejně prohlašuje, že je mu sympatická osobnost Adolfa Hitlera jako člověka, má smůlu!

Poslední lednový díl byl stejně jako ten s Vanessou vyřazený z archivu ČT.

Televize sice v současné chvíli argumentuje tím, že k archivování chybí autorská práva, ale pravý důvod je jinde. Volnomyšlenkáři v televizi totiž tentokrát malinko přestřelili a radní ČT Radek Mezuláník dokonce zvažuje podání stížnosti.

Místo toho, aby byla ČT ráda, že se jí opět daří získat novou diváckou platformu, tak to nejlepší odstraní ze svého archivu. Snad aby se kapelám nedostalo tolik neplaceného PR najednou.

Jednoznačně totiž platí, že ačkoliv se někteří umělci nedokážou ubránit touze šokovat za každou cenu, když už se jednou za život dostanou do televize, díky Tečce páteční noci se o nich alespoň konečně začíná mluvit!

Související články

Další články