Životní příběh Pepy, v jehož roli zazářil Michal Suchánek (52), začínáme sledovat už při seznámení jeho rodičů. Postupně pak s Pepou prožíváme předškolní léta a rozluku jeho rodičů, procházíme s ním základní i střední školou a prvními nesmělými pokusy na poli vztahů s dívkami, jsme svědky Pepovy neúspěšné pracovní kariéry a obdobně neúspěšného manželství i rodinného života.

S přibývajícími roky Pepův optimismus slábne. Jeho víra v lepší budoucnost se postupně mění v rezignaci a Pepův život se stává jen sledem rutinně se opakujících zážitků. Zdá se, že posledními radostmi, které Pepovi zůstávají, jsou cigarety a nevinné šmírování života zdánlivě šťastného manželského páru ze sousedství.

Pak ale do Pepova života přichází nečekaný impulz. Pepův ztracený optimismus znovu nabírá na síle a Pepa si ještě jednou, naposledy, dovolí vyrazit na cestu za štěstím. Protože tentokrát to přeci musí vyjít!

A proč byste toho měli být svědky?

1. Každý se v Pepovi najde

Pepa je brutální smolař. Jeho život je ukázkovým příkladem, kdy sebevražda je nejlepším možným řešením. Ale přesto má vlastnosti, které má v jisté míře úplně každý člověk. Není tak těžké se v něm vidět, i když si to často nechceme přiznat. A tak je film dobrým impulzem k sebereflexi.

2. Cizí neštěstí potěší

Vždycky je dobré se podívat, že se někdo má hůř než vy. Život tak potom vypadá o něco méně beznadějně.

3. Suchánek se vrací

Po delší době se Michal Suchánek ukázal v hlavní roli a neskutečně mu to šlo. V Pepovi dokázal, že je pořád dobrý herec a zvládne i tak obtížné postavy, jakou Pepa zcela nepochybně je.

4. Nepřestanete se smát

Pepovy pokusy o soulož vás naprosto odrovnají. Stejně tak jeho hádky s manželkou, při kterých vlastně vůbec nemluví. A vůbec, tenhle týpek je k zasmání úplně kompletně!