Když Miloš Zeman (72) slavnostně ohlásil, že se hodlá na Pražském hradě udržet dalších 5 let, nebyl snad nikdo překvapen. Poněkud překvapivě ale mohlo působit Zemanovo prohlášení, že nebude mít žádnou kampaň a nebude se účastnit žádných předvolebních debat a meetingů. To si tu opravdu nikdo nevšiml, že Zeman jede nekonečnou kampaň vyplněnou slivovicí a ovarem v každé dědině, kam zavítá?

Zeman celé čtyři roky svědomitě objíždí regiony a setkává se s prostým lidem, který se tak jen utvrzuje v tom, že Zeman je jednička a je to vlastně převtělený tatíček Masaryk.

Jenže toto hraní na lidového prezidenta také něco stojí. Kolik? Každý občan Česka včetně starců a nemluvňat loni přispěl Miloši Zemanovi na konzumaci zhruba 32 haléřů.

Návštěvy podhradí vyšly hradního pána v minulém roce podle zjištění deníku MF Dnes na více než 5 milionů korun. Z toho jen za občerstvení padlo 3 191 307 korun, které byly uhrazeny z rozpočtů jednotlivých krajů.

Zajímá vás, kolik Zeman a jeho kumpáni snědli ovaru? Kolik padlo prasat a kolik tun jitrnic zmizelo kvůli Hradu? PŘESNÁ ČÍSLA NAJDETE ZDE!