Na úvodní fotografii je terorista Salah Abdeslam. Takhle ho v pátek 13. natočila televize SkyNews. V tu chvíli zbývalo do teroristických útoků pár hodin a Abdeslam se v klidu procházel po Paříži. Nyní po něm pátrají ozbrojené složky, ale Abdeslam prostě někam zmizel.

Francouzští vyšetřovatelé navíc tvrdí, že jim asi zmizel ještě jeden terorista. Americké tajné služby ale Francouzům vzkázaly, že na teroristickém útoku se mohlo podílet až dvacet lidí. Kde jsou? Kam se vypařili?

Syrský prezident Bašár Asad vzkázal, že jeho agenti rádi předají Francouzům veškeré informace, které o džihádistech mají. Asad za to chce jediné – Francie musí přehodnotit politiku v Sýrii a musí přestat vyvíjet tlak na Asadovu rezignaci.

Stále častěji se také objevují spekulace, které tvrdí, že teroristé, kteří chtěli útočit na fotbalovém stadionu, se neodpálili sami. Výbušnina na jejich vestě prý mohla být aktivována na dálkové ovládání. Kdo by ale v tom případě mačkal spoušť?

Velmi zajímavá informace také přišla z Velké Británie. Britská rozvědka buduje elitní kybernetické útočné jednotky, jejichž terčem budou členové Islámského státu, hackeři a další nepřátelské síly. Podle webu iDnes.cz to oznámil britský ministr financí George Osborne. Ten předtím varoval, že extremisté mají v úmyslu využít internet k zabíjení lidí.

Již dříve mnozí analytici varovali, že po útocích na Paříž se kyberprostor výrazně změní a internet bude více korigován a sledován.