Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Kolik skutečně vydělávají čeští youtubeři? Tady máte velký přehled!

Zdroj: Youtube.com
+ Další 3 fotografie
Všichni už víme, že video hýbe světem. Že mladí lidé z různých zemí streamují, vlogují a postují své nápady na YouTube, sklízejí úspěch a sbírají fanoušky, to víme taky. Kolik se tím ale doopravdy dá vydělat? Kolik odběratelů musíte na svém kanálu mít, abyste se dokázali uživit? Tady je seznam sedmi českých youtuberů, kteří mají nejvíc odběratelů. A my vám řekneme, kolik peněz vydělávají!

Vydělávat na YouTube není jednoduchá věc. Většina youtuberů přiznává, že jen sledovaností se moc peněz vydělávat nedá. U jednoho videa máte třeba 10 korun za 1000 zhlédnutí. Abyste ale mohli za video dostat vůbec nějaké peníze, musíte na jednom nasbírat alespoň 2000 korun, to znamená, že u jednoho videa potřebujete alespoň 200 000 zhlédnutí. Jak je tedy možné, že si youtubeři vydělávají tolik? Vše je o reklamě a sponzorech. Kolik si tedy vydělá nejúspěšnější youtuber u nás? Víme to!

1. Viral Brothers

Počet odběratelů: 2 363 223

Měsíční výdělek: 88 800 Kč - 1 512 000 Kč

Pseudonymy Čeněk Stýblo a Erik Meldik. Dva kluci, co úspěšně okopírovali americký virální koncept s názvem Shit People Say (Debilní kecy), a když zkopírovali všechno, začali vykrádat známé pranky. Klukům se to dost vyplatilo, dnes vydělávají až 60 tisíc dolarů měsíčně, a to už je slušný balík. Dost jim k tomu dopomohly anglické titulky a zahraniční reklama, což je hlavní zdroj jejich výdělků.

2. GoGoManTv

Počet odběratelů: 1 081 887

Měsíční výdělek: 79 200 - 1 269 200 Kč

Daniel Štrauch založil pod přezdívkou GoGo tři YouTube kanály založené na gamingu, z toho jeden v angličtině. Je to milý Slovák, který dělá kraviny typické pro osmnáctiletého kluka. GoGoTv se specializuje na herní streaming, což mladí hráči milují, Dan má totiž u hraní vtipné komentáře a celé hraní doprovází svěží atmosférou. GoGoTv Vlog je zaměřen právě na denní vlogy ze života, kde se svými kamarády a ostatními youtubery dělá kraviny všeho druhu. Ostatně na to, jak mu to vynáší, se můžete podívat výše.

3. Jirka Král

Počet odběratelů: 412 349

Měsíční výdělek: 33 600 Kč - 554 400 Kč

Jirka je chlapec, který nemá s nikým ze scény problém, protože se zajímá o hry a jeho kanál je na tom také založen. Tento streamer si získal fanoušky milým a aktivním přístupem. Herní streamy vtipně komentuje a svůj kanál neustále aktualizuje.

4. Hoggy

Počet odběratelů: 429 378

Měsíční výdělek: 48 000 Kč - 772 800 Kč

Hoggy je mimo jiné členem mezi teenagery populární kapely Slza. Trochu afektovaný týpek dělá pravidelné vlogy, které nemají tematiku ani nejsou na nic konkrétního zaměřené. Děti milují jeho smysl pro humor, Hoggy se totiž moc s ničím nepáře. Zve si k sobě přátele a doslova natáčí kraviny, které mají nesmírný úspěch. Hoggy má jednu z největších fanouškovských základen u nás, ačkoli se vlastně nedá přiřadit do žádné umělecké sféry.

5. Fatty Pillow

Počet odběratelů: 219 481

Měsíční výdělek: 40 800 Kč - 645 600 Kč

Vcelku roztomilý jedlík si dělá srandu sám ze sebe. Dřív se snažil rapovat pod pseudonymem Tlustej Kárl, což mu ale nevyšlo. Rozhodl se tedy dělat živé vysílání, takzvané streamy. Proslavil se tím, že si jednou mazal jídlo po obličeji nebo se poléval šampaňským. Na tom dokonce vydělal několik desítek tisíc korun, které mu jeho fanoušci poslali přímo ve vysílání na účet. Občas v jeho videích zahlédnete i Fattyho matku, která spolu s ním vytvoří spojení, u kterého se bavíte celý večer.

6. Stejk

Počet odběratelů: 312 415

Měsíční výdělek: 16 272 Kč - 259 200 Kč

Kuba Steklý alias Stejk je mladý youtuber, který se vyznačuje velkou pokorou ke svým fanouškům. Proto jich také má tak hodně. Je to milý kluk, který hraje hry, mluví s teenagery o životě a snaží se jim pomáhat, aby byli také úspěšní. Dost ho taky baví dělat si srandu z ostatních, takže občas natočí nějaký prank. Stejk má také pořad na televizi Óčko s názvem Dotykáč, který je zaměřen na mobilní aplikace a různé vychytávky na smartphony.

7. MadBros

Počet odběratelů: 300 588

Měsíční výdělek: 12 288 Kč - 196 800 Kč

Dva bráchové, říkající si Premi a Prooxy. Kluci, co už to dělají dlouho. Často točí videa, ve kterých se snaží své fanoušky formovat a dát jim nějaké moudro. Což ale, jak sami zjistili, nefunguje, a tak ale točí různé challenge, pranky nebo vlogy, ve kterých odpovídají na různé otázky. Do svých videí zakomponovali i svou mámu, která se ochotně nechává natáčet a kluky v jejich práci podporuje, jak se dá. Kluci mají promakanější produkci a s výrobou videí si umějí vyhrát, takže to alespoň vypadá profesionálně.

Související články

Další články