Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Kolik opalovacího krému doopravdy potřebujete? Tento trik vám to odhalí

Zdroj: achiv
Trik
To pravé léto nám už začíná a spolu s ním přicházejí i parná vedra, před kterými je třeba se chránit. Slunné dny jsou skvělé na opalování, ovšem je třeba dbát i na ochranu před popálením. Nikdo totiž nechce trpět se spálenými částmi těla. Proto je třeba používat opalovací krém. Víte ale, kolik je optimální dávka pro celé tělo?

Téměř každý miluje opalování se na sluníčku s tím, že chytne tmavší odstín. Nicméně nic se nemá přehánět a i kvůli opalování můžete druhý den pěkně trpět. Proto je třeba se před slunečními paprsky chránit a používat opalovací krém.

Ne všichni mají natolik dobrý pigment, aby si mohli dovolit vylézt na sluníčko bez ochrany. Většina z těch, kteří však opalovací krém pro svoji ochranu používají, si ho špatně dávkují. Jaká je tedy optimální dávka opalovacího krému?

Nejideálnější je šest plných lžiček nebo přesněji 36 gramů. Takové množství by vám mělo vystačit na pokrytí celého těla a zároveň by vás to mělo dostatečně ochránit před spálením. Na obličej a krk je ideální použít půlku lžičky krému. Pro ochranu rukou je dobré využít jednu plnou lžičku a na nohy jsou pak zapotřebí dvě plné lžičky opalovacího krému.

Související články

Další články