Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Kolik je tomu umírajícímu starci bez vlasů? Neuvěřitelných 14 let!

Svět umí být někdy krutý a nespravedlivý.
Zdroj: Profimedia.cz
Víte, kolik je tomu pánovi bez vlasů? Je mu jen 14 let. Předčasně zestárnul kvůli tomu, že trpí Hutchinsonovým-Gilfordovým syndromem. Kolik mu ještě zbývá času?

Čtrnáctiletý Nihal trpí Hutchinsonovým-Gilfordovým syndromem, který způsobuje, že ve svém věku vypadá jako stařec.

Jeho buňky, mimo těch mozkových, stárnou osmkrát rychleji, než je běžné. Vzácné onemocnění neovlivňuje mozek, proto se Nihal stále duševně cítí na jeho skutečný věk.

Lékaři doufají, že se jim díky léčbě povede postupně zpomalit proces stárnutí. Aktuální váha jeho křehkého těla je 12,5 kg.

Jaký je život malého kluka ve starém těle? Děsivý. Nihal pochází z indické Bombaje a rodiče neměli peníze na to, aby s jeho zdravotním stavem něco mohli udělat. Neměli žádné prostředky, aby mohli čelit děsivému osudu.

Je to smutné, ale je pochopitelné, že Nihal se v každém dětském kolektivu, kam přišel, setkal s nekonečnou a zlou šikanou. Děti se mu smály, nebo se ho bály.

Přitom Nihal je bystrý kluk a podle učitelů má nadání. Jenže do školy chodit nechce, bojí se dětí, které se mu smějí.

Raději sedí doma a brouzdá na internetu. A pořád věří, že se jednoho dne najde lék, který rychlý proces stárnutí zvrátí. Pokud ne, tak Nihal umře jako stařec, kterému ještě nebylo 20 let.

Související články

Další články