Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Kolem Zuzany Plačkové to houstne: Lidé spojovaní s vraždou Andrey i s Kočnerem

Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie
Obvinění

Kauza kolem slovenské influencerky Zuzany Plačkové (30) nabírá stále temnější směr. V pondělí ráno si pro ni i jejího partnera přišli policisté a podle slovenských médií je obvinili z drogové trestné činnosti a ze členství ve zločinecké skupině. Zadržených lidí je však kolem patnácti a je mezi nimi i muž, který byl v minulosti spojován s vraždou Slovenky Andrey Vlčekové. Influencerku Plačkovou navíc zastupuje advokát, který je spjat s nechvalně proslulým podnikatelem Kočnerem, jak informoval slovenský portál Topky.

Známá slovenská influencerka Zuzana Plačková vzbudila za posledních několik hodin řadu kontroverzí. V pondělí 27. září ráno si pro ni i jejího muže Reného přišla Národní kriminální agentura, která oba zadržela v rámci akce zorganizované proti zločineckým skupinám obchodujícím s drogami.

Původně se zdálo, že o nic vážného zřejmě nepůjde, jenže Plačková byla následně i s mužem obviněna z obchodování s drogami a ze členství ve zločinecké organizaci. Kromě ní bylo obviněno asi patnáct dalších lidí z činů založení, zosnování a podporování zločinecké skupiny a z nedovolené výroby omamných a psychotropných látek. Informace přinesl slovenský web Topky.

Advokát je spjat s podnikatelem Kočnerem

Při razii našli policisté více než devět kilogramů pervitinu. Kromě toho zajistili zbraně, střelivo, cigarety a více než 70.000 eur (tj. přes 1,5 milionu korun) v hotovosti. „Nadále pokračují procesní úkony, v tuto chvíli proto není možné poskytnout více informací,” píše se ve stanovisku, které zveřejnila policie.

Zuzanu Plačkovou a manžela zastupuje advokát, který je spjat s odsouzeným podnikatelem Marianem Kočnerem. Kočner je jedna z hlavních postav v kauze zavražděného investigativního novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27). Protože po Kočnerových podezřelých podnikatelských aktivitách Kuciak šel, začal mu podnikatel vyhrožovat. Nakonec byl u soudu obviněn z objednání vraždy mladého novináře.

Advokát Martin Pohovej nejenže nyní zastupuje Plačkovou, v minulosti byl i jedním z obhájců, který zastupoval Kočnera v kauze televizních směnek. „Doufám, že se brzy všechno vysvětlí. Chci jen říci lidem, aby si dali pozor, s kým se setkávají, protože poté můžete být hozeni do jednoho pytle s určitými lidmi. Ani o tom nemusíte vědět,” prohlásila influencerka Plačková krátce po zadržení.

Mezi zadrženými má být i brutální vrah

To ale stále ještě není vše. Mezi zadrženými je třeba bývalý reprezentant v judu Tibor G., který měl být podle slovenských médií šéfem zločinecké skupiny, slovenský podnikatel Miroslav Farkaš nebo jistý muž, který je podle TV Markízy spojován s brutální vraždou Slovenky.

V roce 2016 zmizela Andrea Vlčeková, matka dvou malých chlapců. Její tělo se podařilo kriminalistům najít až letos v létě, a to v domě jejího bývalého přítele. Ostatky byly rozpuštěné v sudu s kyselinou a celý brutální čin měl mít na svědomí právě její bývalý manžel.

Související články

Další články