Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Kolem roušek Nely Slovákové se stahují mračna: ČOI prozradila, kdy bude znám výsledek

Kolem roušek Nely Slovákové se stahují mračna: ČOI prozradila, kdy bude znám výsledek
Zdroj:
+ Dalších 16 fotografií
byznys s rouškami
Nela Slováková (30) se od března plácá v pořádných problémech spojených s jejím podnikáním s rouškami. Na začátku pandemie koronaviru v Česku lidem srdceryvně slibovala, že je zásobí nedostatkovým hygienickým zbožím, jako jsou roušky a dezinfekční gely, protože ji samotnou situace v Česku velmi zneklidňuje. Podnikatelka slibovala, že je v rouškách aktivní stříbro a účinné proti virům a bakteriím. Redakce eXtra.cz nechala roušky testovat na Technické univerzitě v Liberci a výsledky ukázaly, že rouškou projdou mikroorganismy jako cedníkem. V současné době proti Slovákové podivnému byznysu s rouškami zahájila řízení Česká obchodní inspekce a redakci prozradila, kdy by mohl být znám výsledek.

Brněnská podnikatelka s plavkami a účastnice reality show Hotel Paradise Nela Slováková (30) chtěla údajně v dobré víře pomoci českému národu tím, že začala prodávat pro mnohé předražené dezinfekční gely a roušky.

Výsledkem byl bohužel fakt, že gely se k potenciálním zákazníkům nikdy nedostaly, protože Nela původně prodávala něco, co neměla ani na skladě. Když to nevyšlo s dezinfekčními gely, zkusila to Nela s rouškami, které měly obsahovat aktivní stříbro a být dostatečně účinné proti bakteriím a virům.

"Pokud si nějaké trdlo myslí, že ušitá rouška doma na stroji zachrání nebo pomůže, tak nepomůže. Ani trošku. Rouška ušitá z domácího trička vám bude k ničemu," tvrdila ještě nedávno Nela Slováková, za což se sice omluvila, ale stále si stojí za tím, že českému národu pomohla a za roušky se omlouvat nebude.

Rouškami Slovákové projdou bakterie a viry jako cedníkem

Redakce eXTtra.cz u Nely Slovákové roušky zakoupila a nechala je testovat na Technické univerzitě v Liberci. Výsledná analýza ukázala, že roušky jsou stejně účinné jako bavlněné triko nebo kus hadru.

"Tato metoda spočívala ve vytvoření bakteriální suspenze, která byla přetírána přes látku jak aktivní, tak kontrolní v různých koncentracích pro důkaz inhibičního efektu pomocí aktivního stříbra. Podle výsledků je patrné, že ani kontrolní, ani látka s aktivním stříbrem nevykazovala rozdíl, a tudíž nebyla prokázána její antibakteriálnost. Z tohoto lze usuzovat, že textilie s aktivním stříbrem neobsahovala žádné částice stříbra nebo tyto částice nebyly pevně vázány na textilii a již se v aktivní vrstvě nevyskytovaly," zní část textu z výsledného protokolu

ČOI zahájila správní řízení proti Slovákové

Podnikatelka Nela Slováková se snažila na svých sociálních sítích napadnout metodu testování roušek liberecké fakulty. Ta je však ve svém rozhodnutí neoblomná a za výsledky testů si stojí.

"Samozřejmě, za výsledky testů si stále stojíme. Na tom se nic nezměnilo a není ani důvod," řekl mluvčí Technické univerzity v Liberci Radek Pirkl redaktorce. Nad podnikáním Slovákové se začínají pomalu ale jistě stahovat mračna.

Proti Nele Slovákové začala vést správní řízení i Česká obchodní inspekce. "Zatím vám nic bližšího nemohu sdělit. Výsledky by měly být známy na začátku září. Pokud se ale slečna Nela Slováková odvolá, mohlo by se to protáhnout ještě o půl roku," sdělil redakci eXtra.cz tiskový mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy