Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Kolegové se po snímku před Notre-Dame zastali Emmy Smetana: Vaše reakce JÍ NIČÍ ŽIVOT!

Kolegové se po snímku před Notre-Dame zastali Emmy Smetana: Vaše reakce JÍ NIČÍ ŽIVOT!
Zdroj: Instagram
+ Dalších 15 fotografií
posměch
Celý svět zasáhla zpráva o požáru legendární katedrály Notre-Dame. Možná právě proto, aby si v tak těžkých časech ulevili, začali si lidé utahovat ze snímku Emmy Smetany (31) před hořícím chrámem, které se objevilo na instagramovém profilu DVTV. Kolegové a nadřízení Emmy se rozhodli ji bránit, útoky na její osobu prý přesahují únosnou hranici.

V úterý se Českem prohnala smršť internetových memů, jejichž hlavní hrdinkou je Emma Smetana Ta rozpoutala bouři, poté co se vyfotila se smutným výrazem před hořící katedrálou Notre-Dame v Paříži. Kromě žertovných obrázků se ale na internetu objevila i spousta urážek, které Emmu velmi zasahují.

Poté, co se Emmy zastal její partner Jordan Haj, se za ni postavili i kolegové z DVTV. "DVTV měla jako jedno z prvních českých médií v blízkosti katedrály Notre-Dame svého člověka - moderátorku Emmu Smetana. Emma s veškerou svou znalostí francouzských reálií umocněnou léty strávenými v Paříži, fundovaně reportovala o klíčové události posledních dní. Komentovala situaci, mluvila s francouzskými poslanci. Odvedla naprosto profesionální práci. Fotografie Emmy s katedrálou vznikla v rámci natáčení zpravodajského videa reportujícího o požáru. Na webu DVTV nebyla použita a její umístění na Instagram nebylo šťastné," napsal na Facebook Martin Veselovský

Ačkoliv uznal, že použití fotografie nebylo dobrým rozhodnutím, své kolegyně se zastává. "Fotografie spustila záplavu memů, kdy byla Emmina tvář dávána do zcela jiných kontextů v jiných událostech. To považujeme za daň za to, že se nejen ona, ale i DVTV pohybují v online prostředí sociálních sítí. Je jasné, že toto prostředí chyby neodpouští, naopak je velice kreativně využívá a replikuje. A je také jasné, že za rozhodování v rámci produkce DVTV odpovídáme my čtyři v čele DVTV," dodal Veselovský. Jeho vzkaz tím ale nekončí.

Ačkoliv žertovné obrázky jsou podle něj jen daní za pohyb v online prostředí, lidé prý přesáhli únosnou mez. "Proti čemu se ale chceme jasně a zásadně ohradit, je doslova záplava nenávistných, nactiutrhačných a extrémně útočných reakcí směřujících osobně k Emmě. Útočí na její rodinu, vzhled, příjmení... Tyto reakce se podle nás pohybují na hraně šikanózního jednání, jsou absolutně nefér a brutálně zasahují Emmy osobní život Něco takového je podle nás zcela mimo akceptovatelnou kritiku. Profesně i lidsky za Emmou naprosto stojíme a podporujeme ji. DVTV bude i nadále odvádět tu nejlepší možnou práci tak, jak jste u nás zvyklí," zakončil jeden z ředitelů DVTV svou internetovou řeč. Je evidentní, že Emma je ve své práci váženou kolegyní a její spolupracovníci nechtějí sledovat, jak na ní Češi útočí.

Hrozba milionové pokuty a vyhrocené pozadí jeho odchodu ze Survivoru. Otevřená zpověď Jiřího Hanouska

Související články

Další články

Nejnovější kauzy