Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Kolář se zotavuje z těžkého zranění: Je z něj druhý Petr Čech, podporu má v Janě

Kolář se zotavuje z těžkého zranění: Je z něj druhý Petr Čech, podporu má v Janě
Zdroj: Se souhlasem Ondřeje Koláře/ Profimedia/ Jana Tvrdíková
+ Dalších 9 fotografií
Fotbal
Ondřej Kolář (26) se vzpamatovává ze zlomeniny čelní dutiny, jak nejrychleji může, a podle fotografie, která se objevila na Twitteru šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka (52), se brankář už nemůže dočkat návratu do hry. Nosit přitom bude čepici na rugby jako legendární Petr Čech (38).

Jak je vidět, brankář Ondřej Kolář, který dostal brutální kopanec do hlavy při fotbalovém zápasu pražské Slavie a Glasgow Rangers, nezahálí. Vyšetření sice ukázalo, že sportovec má zlomeninu čelní dutiny, ovšem na Twitteru šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka se nyní objevila fotografie, na níž má Kolář nasazenou masku a čepici na rugby, v níž chytala také fotbalová hvězda Petr Čech

„Helma i kevlarová maska na míru doručeny,“ napsal Tvrdík k fotografii, a pak citoval Kolářova slova: „S bolestí jsem se jako brankář naučil žít, chci se vrátit co nejrychleji. Tým mě potřebuje.“

Post se samozřejmě dočkal řady reakcí. „Geniální tah. Až nastoupíme proti Arsenalu, mnozí budou zmatení, že je v bráně Čech, a nebudou vědět, kam útočit,“ napsal pobaveně jeden z uživatelů. „Držíme Ondrovi pěsti, ať to zvládne! Nebude to jednoduché, ale Ondra to určitě zvládne!“ vyjádřil se další. „Super, držíme palečky, ať to zvládnete a ať se Vám daří. Hlavně nic neuspěchat, tým Vás sice potřebuje, ale zdraví je na prvním místě,“ vzkazuje jiný komentující. „Koli je náš bojovník,“ napsal další.

Drsné zranění

Ve čtvrtek 18. března vyběhl Kolář při zápasu Glasgow Rangers a Slavie proti Kemaru Roofemu, ten svou pravou nohu vykopl vysoko nad ramena. Odehrál míč, ale zároveň zasáhl slávistického brankáře prudce do obličeje. Kolář poté ležel nehybně na zádech a hlavu měl plnou krve. Spoluhráči přivolávali lékaře a útočník Roofe se omlouval a tvrdil, že to nebylo schválně. Dostal ale okamžitě červenou kartu.

„Když jsem to pak viděl, bylo to hrůzostrašný, katastrofa,“ sdělil kouč Slavie Jindřich Trpišovský pro Českou televizi. „Od začátku po Ondrovi šli, snažili se ho rozhodit. Dva zákroky na něj byly už v první půli, třetím se jim ho povedlo vyřadit.“ Ondřeje Koláře nakonec vystřídal osmnáctiletý Matyáš Vágner. Slávistický šéf Jaroslav Tvrdík (52) pak na svůj Twitter pověsil fotografie děsivé situace, ke kterým napsal: „Ondro, hlavně ať jsi v pořádku, prosím, to je teď nejdůležitější!“

Požehnání od bosse

Kolářovi při zotavování asistuje přímo šéfova dcera Jana Tvrdíková Půvabná slečna v rozhovoru pro Blesk kdysi přiznala, že měla na začátku vztahu s Kolářem obavy, jak bude její táta reagovat, nakonec ale vše dopadlo dobře a pár dostal od fotbalového bosse vytoužené požehnání.

Ondřej s Janou se poznali před čtyřmi roky, kdy do Slavie přišel jako posila z Liberce. "Známe se od začátku mého působení ve Slavii. Potkávali jsme se na společných akcích a snad od první chvíle jsme si tykali,“ vyprávěl Kolář pro Blesk. Oba byli tehdy zadaní, to se ale loni změnilo a nic jim už pak nebránilo v tom, aby to spolu zkusili. Jak je vidět, jejich vztah pevně drží i v těch nejvypjatějších chvílích.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy