Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Kolaps dopravy na D1 vyšetřuje policie. Šlo o připravenou akci?

Středeční mnohakilometrová kolona na dálnici D1 se stala rozbuškou, která dopálila generálního ředitele ŘSD Jana Kroupu a vyvolala razantní zásah. Ředitelství silnic a dálnic ukončilo spolupráci s firmou, která problematický dálniční úsek rekonstruuje. Také už padlo i trestní oznámení.

“Nákladní vozidla … účelově a úmyslně zablokovala průjezd po dálnici D1,” píše se doslova v trestním oznámení o trestném činu obecného ohrožení, které má v rukou Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 6. Podal ho jeden z řidičů, který v koloně uvízl a který viděl, jak se kamiony chovají.

Jejich blokování je zřejmé i na záběrech dálničních kamer, které zveřejnilo ŘSD. Přesně vidíte jak kamiony v místě, kde jsou dva pruhy, udělali pruhy tři a tím zablokovaly průjezd i sanitek a policejních vozů. Na videu je také vidět, jak se skrz tyto tři řady kamionů snaží projet auto Policie ČR, které doprovází náklaďák silničářů. Ještě o něco zarážející je ale postup kamionu o několik desítek metrů za touto blokádou. Řidič nákladního vozu zastavil svoje auto napříč dálnicí, přestože má před sebou prostor k jízdě.

Podezřelé chování řidičů náklaďáků potvrzuje i generální ředitel ŘSD Jan Kroupa: “Můžeme potvrdit, že ten kolaps na D1 vznikl za velmi podezřelých okolností. Nákladní vozidla uzavírali bezpečnostní uličky, které jindy zůstávají volné k průjezdu záchranky a policie. Došlo to tak daleko, že policie musela doprovázet i sypače. Vše je zachyceno na videu. Takže je tam skutečně hodně zvláštních okolností.”

Mohlo by vás zajímat

Další články