Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Kokosy na sněhu: Nigerijky budou bobovat na olympiádě, už teď jsou SENZACÍ! VIDEO

+ Další 3 fotografie
Zimní olympiáda v jihokorejském Pchjongčchangu se blíží, už teď poutají velkou pozornost bobistky z Nigérie, které jsou ženskou verzí legendární komedie Kokosy na sněhu z roku 1993. Je to zároveň úplná premiéra této africké země na zimních hrách.

Nigerijky Akuoma Omeoga, Seun Adigun a Ngozi Onwumere dokázaly něco neuvěřitelného a kvalifikovaly se na zimní olympiádu 2018 coby bobistky. Jejich cesta na hry do Jižní Koreje vyloženě kopíruje komedii Kokosy na sněhu, rozdíl je v zásadě jen v tom, že v tomto případě nejde o mužský tým z Jamajky, ale o ženský tým z Nigérie. Tři dámy ovšem nejsou nějaké neotrkané vesničanky, nýbrž vrcholové atletky.

Řidička bobu Seun Adigun (30) má zkušenost i s olympiádou, v roce 2012 startovala v Londýně na letních hrách v běhu na 100 metrů. Příběh trojky afrických bobistek ale podobně jako u Kokosů na sněhu, jež popisovaly skutečný příběh jamajských bobistů, kteří startovali v roce 1988 v Calgary, začal dřevěnými, na koleně dělanými boby a velkým snem. Dámy ovšem na rozdíl od filmu netrénovaly ve své domovině, přípravám věnovaly celé 4 roky v Americe. Každopádně je tahle trojka už teď senzací, zároveň se jedná o první start Nigérie na zimních olympijských hrách vůbec.

Související články

Další články