Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Kokainová Lucie zneužila k pašování dceru: Známe osud teprve dvouleté holčičky

Kokainová Lucie zneužila k pašování dceru: Známe osud teprve dvouleté holčičky
Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie
Pašeračka Lucie
Brazilští policisté v polovině září nasadili klepeta Češce Lucii T., která se snažila propašovat kokain do Thajska. Drogu schovala do obrazu a šachovnice. Jako krytí jí měla posloužit teprve dvouletá dcerka. Doma na Bruntálsku na ni přitom čekají ještě syn (8) a starší dcera (11).

Z brazilského Sao Paula chtěla propašovat kokain do Thajska. Nad Češkou Lucií T. ale spadla klec na letišti, kam si pro ni 11. září přišli policisté. Měli ji v hledáčku už delší dobu kvůli podezření, že patří do celosvětové sítě pašeráků drog.

Matka tří dětí už by neměla být za mřížemi, soudce ji poslal do domácího vězení. Otazník se ale vznáší nad osudem dvouleté dcerky, která byla v Brazílii s ní. Úřady by ji správně měly vrátit do Česka, ale neví se, zda už tak učinily. Pokud ne, v tuto chvíli by o holčičku měly pečovat sociální pracovnice.

"V takových případech obecně platí, že ve spolupráci s Úřadem pro mezinárodněprávní ochranu dětí a dalšími příslušnými orgány je prováděna repatriace dítěte do ČR," řekla webu TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

Lucie T. ukryla kokain do repliky obrazu Poslední večeře od Leonarda da Vinciho, část drogy se nacházela i v šachovnici.

O dvě starší děti, syna (8) a dceru (11), se doma na Bruntálsku starají prarodiče. Ačkoliv je Lucie T. v domácím vězení, ještě ji čeká několik výslechů. Není vyloučeno, že bude nakonec vydána do Česka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy