Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

KOKAIN V ČESKU: Říká se mu CHARLIE a koupíte ho ZA 10 MINUT!

+ Další 2 fotografie
Užívá ho mládež, která vyráží do klubů, berou ho herci, politici, podnikatelé i lékaři. V Praze ho seženete na každém kroku. V kapse ho máte za 10 minut. Stačí jen projevit zájem a ukázat, že na něj máte přichystané bankovky. Říká se mu Charlie a už dávno neplatí, že je to droga pro bohaté. Vydali jsme se do ulic a zmapovali, jak kšeft s kokainem probíhá. Kde ho seženete, jak se dealeři kryjí, co na to říká policie i to, jaká je jeho kvalita. Seriál KOKAIN V ČESKU startuje právě nyní na eXtra.cz.

Dnes už kokain není drogou, která by šla sehnat jen přes dobré kontakty. Koupit si gram? To už dávno není závratná investice. Vybavit se kokainem na večer? To je, jako když si ráno vyrazíte do pekárny pro pár housek. V centru Prahy na vás Charlie (česky Karel) čeká takřka na každém rohu. A že by nákup byl něco složitého? To rozhodně ne.

Redaktoři eXtra.cz natočili reportáž, při které jsme nakoupili kokain a rozklíčovali, jaké strategie pouliční dealeři používají. Použili jsme skrytou kameru a pak sledovali snaživé cizince exotického vzhledu při práci. Jde o důmyslně propracovaný systém prodeje a policie je často o krok pozadu za distributory.

V centru Prahy je hned několik míst, kde se dá kokain sehnat. Těmi nejrizikovějšími nás provedl člověk, který se na ulici pohybuje řadu let a v centru metropole už viděl mnohé.

Na kameru eXtra.cz promluvili dealeři i konzumenti. Popsali nám, jak byznys se „sněhem“ probíhá a kolik se dá prošňupat za měsíc. Jaké jsou stavy na kokainu? Jaké heslo musíte říct do telefonu, když chcete svou dávku koksu? I to se v našem seriálu dozvíte.

Vyzpovídali jsme policisty z Národní protidrogové centrály, kteří popsali cesty, kudy se kokain do Česka dostává. Obliba kokainu totiž v České republice roste. Kupují ho domácí i turisté. Není totiž žádný problém géčko na večer sehnat…

Nakonec jsme zakoupený kokain nechali otestovat v laboratoři. Jaká je čistota toho, co koupíte na ulici? Výsledek vás možná překvapí.

Jak byznys s kokainem v Česku přesně funguje?

Může policie proti dealerům vůbec zakročit?

Jakou kvalitu má kokain koupený na české ulici?

Co s vámi udělá kokain, který jste koupili v centru metropole?

SERIÁL O KOKAINU V ČESKU STARTUJE V PONDĚLÍ NA WEBU EXTRA.CZ

Související články

Další články