Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Kojící komando vrací úder! České matky se rozhodly, že pobočky Raiffeisenbank naplní mlékem

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 12 fotografií
pobouření
Když ostraha pobočky Raiffeisenbank v paláci Astra na Václavském náměstí v Praze vykázala matku, která před ostatními klienty začala kojit své roční dítě, netušila, jaké problémy tím celé společnosti způsobí. Naštvané matky se rozhodly vzít pobočky této banky útokem a v pondělí v 11 hodin v nich uspořádat sraz, během kterého budou hromadně kojit své děti. Hlavní sraz bude přímo na pobočce, kde k incidentu došlo.

Zatímco na Facebooku se naštvaná matka svěřila s tím, že byla ostrahou ponížena a vyhozena kojit své roční dítě na ulici, Raiffeisenbank tvrdí, že zaměstnanec matku nevykázal, ale požádal ji, aby se zakryla. I přesto jí byl bankou zaslán omluvný dopis. Pro veřejnost je tedy otázkou, čí verzi věřit.

Sociální sítě se rozdělily na dvě skupiny, jedna z nich podporuje kojení vždy a všude, druhá se ohrazuje s tím, že roční a starší dítě nepotřebuje, aby jeho matka vytáhla poprsí, kdykoliv si zamane. „Pondělní akce na pobočkách Raiffeisenbanky chce být radostnou demonstrací za právo na kojení a jeho vstřícné přijetí veřejností. Kojit dítě na požádání je normální,“ napsaly na Facebook organizátorky kojicí akce s tím, že touto demonstrací chtějí znormalizovat kojení na veřejnosti, ať už je dítě novorozené, nebo mu je i několik let.

Žena se se svou zkušeností svěřila na facebookové stránce s názvem Laktační liga. Její příspěvek vyvolal na sociální síti takové pozdvižení, jaké tu dlouho nebylo. Kojící matky a odpůrci kojení na veřejnosti si navzájem nakládali, a tak se jednou opět rozpoutala bitva o to, co je a co není správné. Ta skončila hromadnou akcí, na kterou v pondělí dorazí naštvané kojící matky.

Související články

Další články