Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Kojení jako protest: Mámy nechají děti o hladu? Miminka prý dostanou najíst až v bance!

Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
matky vrací úder
V pondělí v 11 hodin dopoledne nastoupí kojící komando do pobočky Raiffeisen bank na Václavském náměstí, kde budou chtít matky dát domonstrativně najevo, že mají právo nakojit své dítě naprosto všude. Krátce před srazem rozhořčených žen vyvstávají spekulace, jestli aktivistky nebudou chtít celou situaci ještě více zdramatizovat!

Na internetu začínají lidé spekulovat, jestli nebudou chtít pondělní sraz kojících žen v bance účastnice ještě více podpořit tím, že nedají svým dětem předtím najíst. „Tohle s kojením jako takovým už nemá co dělat. Přeci nekojím dítě, kdy se to hodí mně, abych mohla protestovat, ale kojím dle potřeby dítěte,“ popsala spekulace jedna z komentujících.

Spekulace podpořil i sexuolog Radim Uzel, který se na toto téme pro eXtra.cz exkluzivně vyjádřil: „Jsou to exhibicionistky a extremistky. O děti jim nejde. Mají potřebu zviditelnit sebe. Obnažené ňadro bylo téma před 50 lety. Dnes je ten protest jen o exhibici. A jak docílí toho, že děti budou mít hlad přesně v 11 h? Já se obávám toho, že jim předtím nedají najíst.“

K této akci dojde na základě incidentu, který se minulý týden stal právě v pobočce Raiffeisen bank na Václavském náměstí. Tam byla matka vyhozena ochrankou poté, co začala kojit před zraky dalších klientů banky.

Sociální sítě se po této události rozdělily na dvě skupiny, jedna z nich podporuje kojení vždy a všude, druhá se ohrazuje s tím, že roční a starší dítě nepotřebuje, aby jeho matka vytáhla poprsí, kdykoliv si zamane. „Pondělní akce na pobočkách Raiffeisenbanky chce být radostnou demonstrací za právo na kojení a jeho vstřícné přijetí veřejností. Kojit dítě na požádání je normální,“ napsaly na Facebook organizátorky kojící akce s tím, že touto demonstrací chtějí znormalizovat kojení na veřejnosti, ať už je dítě novorozené, nebo mu je i několik let.

Související články

Další články