Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Koho Marie Benešová nazývá prasetem? Záhadná SMS od ministryně spravedlnosti

Zdroj: Profimedia
TWITTER
V tradičních nedělních Otázkách Václava Moravce na České televizi se setkal poslanec Dominik Feri (TOP 09), Stanislav Balík, emeritní soudce Ústavního soudu a děkan Fakulty právnické ZČU, a Marie Benešová (za ANO), ministryně spravedlnosti. Společně diskutovali o dodržování ústavního pořádku, roli Ústavního soudu, právním rámci vládních krizových opatření nebo třeba o parametrech volebního zákona. Diskuze dopadla, jak dopadla. A nedlouho poté ministryně spravedlnosti poslala redaktorce České televize nečekanou SMS...

"Tak to byla vyvážená debata toho prasete jak víno. I ti dva (Balík s Ferim) se nestačili divit!" zní SMS zpráva, která přišla Zuzaně Černé, redaktorce České televize. Bylo to v 15:07, tedy jen několik málo okamžiků po odvysílání velmi sledovaných Otázek Václava Moravce.

V pravidelném nedělním pořadu České televize diskutovali Dominik Feri (TOP 09), Stanislav Balík, emeritní soudce Ústavního soudu a děkan Fakulty právnické ZČU, a ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Právě Benešová se po skončení debaty zřejmě uklikla a omylem poslala SMS zprávu někomu úplně jinému, než původně zamýšlela. Novinářka České televize zprávu zveřejnila na svém Twitteru, kde píše: "Po OVM psala ministryně spravedlnosti. Vůbec nevím, co s tím..."

Lidé v komentářích pod příspěvkem jsou v rozpacích. Někteří se baví, jiní se ptají, jestli je zpráva skutečně pravdivá, a redaktorka jim odpovídá, že to přišlo z telefonního čísla ministryně. "Asi jak byla naštvaná a chtěla si někomu postěžovat, tak prostě podvědomě měla v hlavě ČT a malér je na světě," zní jeden z komentářů na účet ministryně spravedlnosti. Další zase zmiňuje literární schopnosti Marie Benešové: "Koukám, že jí chybí i základy pravopisu." Objevil se také komentář, ve kterém jeho autor zvídavě přemítá nad tím, kdo je oním zamýšleným prasetem. "Zeptal bych se, ať konkretizuje jméno prasete."

Související články

Další články