Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Kocourkov hadr: Podle nového vládního paskvilu se v restauracích nesmí podávat nápoje

Kocourkov hadr: Podle nového vládního paskvilu se v restauracích nesmí podávat nápoje
Zdroj: Profimedia.cz, Archiv
Vládní nařízení
Tak tohle se povedlo! Vláda sice upravila nařízení, které zakazovalo restauracím prodávat pivo do PET lahví s sebou domů, ale udělala to tak nešikovně, až nad tím zůstává rozum stát. Nové znění totiž říká, že restaurační zařízení nesmí prodávat nápoje ke konzumaci na místě. Nařízení se tak bude muset opět přepsat.

Zákazníci i restaurace se včera bouřili proti nařízení, které znemožňovalo stravovacím podnikům prodej nápojů ke konzumaci doma. Vláda ihned zareagovala, že se jedná o chybu a nařízení přepsala. Moc se jí to ale nepovedlo a teď je veřejnosti pro smích.

Podle nařízení si nesmíte dát ani čaj

„Zakazuje se prodej alkoholických nápojů v případě prodeje z provozovny stravovacích služeb zákazníkovi mimo její vnitřní prostory (např. výdejové okénko),“ znělo původní nařízení, které platilo do dneška a kvůli kterému si zákazníci nemohli z restaurací odnést pivo v PET láhvi či ve skle domů.

To ale vláda upravila. „Zakazuje se prodávat rozlévané nebo na místě připravované nápoje k okamžité konzumaci.“ Takto vypadá nařízení teď. Že se vám zdá něco špatně? Nejste na omylu, věta totiž takto říká, že si v restauraci nesmíte dát například čepované pivo, čaj nebo kávu.

Došlo k chybě v přepisu

Vláda tedy povolila restauracím, hospodám a dalším podnikům prodávat nápoje domů, ale zároveň zcela nešikovně zakázala prodej nápojů ke konzumaci uvnitř zařízení. Veřejnost si tak klepe na čelo. "To se soudruhům zase něco povedlo. Skutečně vláda odborníků," konstatoval ironicky Petr R. na Facebooku a rozhodně nebyl sám, kdo si z nového nařízení dělal legraci. "Zformulovat jedinou větu je nejspíš pro vládu nadlidský úkol," podivila se Sára K. na sociálních sítích.

Že jde o omyl pak potvrdila Novinkám mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová. „Došlo tam skutečně k nějaké chybě v přepisu, takže to bude ještě nějakým způsobem změněno, tak aby to skutečně bylo tak, jak je to zamýšleno. Myšlenka ze včerejška ale platí,“ ujistila Peterová. Restaurace by tak neměly být za prodej nápojů trestány, vláda ale posměchu neunikne.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy