Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Kočičí útulek, který potřebuje zoufale vaši pomoc: Jsme na pokraji, kapacitně i finančně!

Kočičí útulek, který potřebuje zoufale vaši pomoc: Jsme na pokraji, kapacitně i finančně!
Zdroj: facebook.com
Paní Ludmila se stará o opuštěné kočky. Léčí je, vychovává koťátka a umísťuje do láskyplných rodin. Jenže se blíží zima a její depozitum je kapacitně přeplněné. Hledá domov pro kočičky, které bydlí na zahradě, venku nemůžou zůstat a vnitřek je plný. Alespoň nějaký zájem je o koťátka, ale kočičky, které už nejsou malé a roztomilé, tolik šancí nemají. Ani finančně, přece jen kvalitní strava a celková péče pro 93 koček něco stojí. Pomůžete nám zlepšit situaci kočičího depozita?

"Jsme domácí depozitum a náš život i náš dům je plný koček. Začali jsme přibližně před 11 lety. Snažili jsem se pomáhat hlavně kočkám z místního kravína, kde jich žilo přes 30 v otřesných podmínkách. Léčili jsme je, kastrovali, umisťovali a tím to vše začalo," vypráví paní Ludmila.

Dnes se stará o 93 koček a její depozitum je přeplněné. Bohužel i přesto, že se snaží nepřijímat, protože se nedaří kočky dostatečně rychle umísťovat, jsou situace, kdy odmítnout opravdu nemůže a přijmout musí. "Včera jsme se rozrostli o další dvě nemocná koťata z místních zahrad, kam je vyhodil někdo, kdo se o ně nechce starat a spoléhá se, že jiný to udělá za něj. Bez pomoci by zemřely. Snažíme se vše zvládat. Děláme aukce, kalendáře, máme virtuální adopce a i přes obrovskou pomoc hodných lidí je to málo. Měsíční náklady jsou velké. Finančně a už i kapacitně už je toho moc," svěřuje se paní Ludmila.

Depozitum je závazek, který nejde jen tak ze dne na den zrušit. Jsou zde kočky, které mnohdy prošly peklem, a to hlavně kvůli nám lidem, proto jsme se rozhodli pomoci, alespoň cestou zveřejnění čísla účtu, kam je možné posílat prostředky potřebné pro léčbu a péči o kočičky, které zatím nemají domov, a také zveřejnit čtyři nešťastné kočičí duše, které by rády trávily Vánoce s novou rodinou.

Viktorka Kočička, která přišla jako malé podvyživené kotě s obrovským zánětem v oku. Druhé oko už úplně chybělo. Dlouho se léčila. Dnes je už v pořádku. Na jedno očičko vidí, i když i toto je zčásti trvale poškozené. Očičko i tak potřebuje denní dohled a ošetření. Vyrostla z ní krásná a upovídaná princezna.

Barunka Černá kulička, kterou vyhodili do ohrady ke koním. Je to velice hodná a mírná kočička. Která moc ráda papá a podle toho taky vypadá.

Ponožka Ta se několik dní potulovala mezi domy a prosila o jídlo. Nikde se však nenašlo místo, kde by měla svoje doma, a tak skončila u nás. Je to moc hodná a trošku temperamentní kočička.

Hastrmánek Byl nalezen u místní přehrady, kde ho krmila moc hodná paní. Blížil se podzim a kocourek neměl kam jít, venku zůstat nemohl. Při příchodu k nám měl těžký zánět ledvin, který je bohužel trvale poškodil a kocourek musí denně užívat léky na podporu jejich funkce. Je to neskutečný dobrák a pohodář.

Doufáme, že se u našich čtenářů domov pro některou z těchto kočiček najde. Další kočičky, které se potřebují dostat z depozita, najdete na facebookových stránkách - Opuštěné kočky Polička.

Nemůžete si vzít žádnou kočičku domů a chcete pomoci? Finanční pomoc je možné posílat na číslo účtu 220751500/0300.

Související články

Další články