Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Kobylky, korona a plameny: Konec světa bude už v neděli! Výpočet mayského kalendáře byl chybný

Kobylky, korona a plameny: Konec světa bude už v neděli! Výpočet mayského kalendáře byl chybný
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
varování
Jistě si většina lidí pamatuje na děsivé proroctví o konci světa, který měl nastat 21. 12. 2012. Vědec z americké univerzity v Tennessee Paolo Tagalogugin uvedl, že výpočet mayského kalendáře byl chybný a konec světa nastane tento týden v neděli 21. června. Upozornil na to web New York Post.

Paolo Tagalogugin o své teorii informoval své příznivce a sledující na Twitteru. Chybný výpočet podle něj zavinil přechod z juliánského kalendáře na gregoriánský. Podle jeho slov se tak výpočet sekl o osm let! "Za 268 let, co se používá gregoriánský kalendář (1752–2020), se každý rok vytratilo 11 dní," vypočetl vědec a mělo by to být 2948 dní. Když se počet vydělí 365 dny, tak se výpočet sekl o osm roků.

Příspěvky vědce však záhadně zmizely stejně jako jeho účty na sociálních sítích. Nejspíš je to kvůli tomu, že se přepočítal. Rozdíl mezi kalendáři je menší než 11 dní, o kterých psal americký vědec. Při zavedení gregoriánského kalendáře sice bylo vynecháno 10 dnů, ale rok je kratší jen o necelých 11 minut oproti juliánskému kalendáři.

Smrt George Floyda

Smrt George Floyda

Afroameričan George Floyd zemřel ve věku 46 let 25. května 2020 v americkém Minneapolis během zatýkání. Policii na muže zavolala obsluha obchodu, která se domnívala, že platí padělanými penězi. Jeden ze zasahujících policistů Derek Chauvin několik minut klečel Floydovi na krku. George jej prosil o život a opakoval, že nemůže dýchat. Policista toho nedbal a Floyd během zákroku zemřel. Tato událost v Americe rozpoutala vlnu protestů a demonstrací.

Podobnost s pohromami z Bible

Vědec možná chybu udělal, konspirační teorie se však rozjely ve velkém. Od začátku roku je to totiž jedna pohroma za druhou a lidé to dokonce přirovnávají k 10 ranám egyptským. V lednu sužovaly Austrálii příšerné požáry, které sice nezasahují do egyptských ran, zato nadělaly pořádnou paseku a vypadalo to, že nepřestanou.

Hned druhou pohromou byla invaze kobylek v Africe, která už do egyptských ran spadá. Hrozilo, že se hejna rozšíří a zpustoší úrodu i v dalších státech, kobylky se objevily hlavně v Etiopii, Somálsku a v Keni. Invaze kobylek začala koncem ledna a ve stejné době se po světě začal ve velkém šířit koronavirus

Mor a vředy připomínají koronavirus

To je jedna z dalších pohrom, která trochu připomíná biblický dobytčí mor, který seslal Hospodin na faraona a celý Egypt. Bůh chtěl, aby vládce propustil izraelity z otroctví, což se faraonovi nechtělo. Během koronaviru zemřelo před 430 tisíc lidí a více než 8 milionů se nakazilo. Nákaza sice odeznívá, zato ale stále není nic vyhráno. To připomíná i vředy, další z egyptských ran.

Další problém nastal na konci května, když byl zavražděn černoch George Floyd To sice nijak nespadá do biblických pohrom, zato se to může pěkně zvrtnout. V USA se rabuje, zapalují auta a policie a občané stojí proti sobě. Černoši by je chtěli nahradit kompetentními psychoterapeuty. Kriminalita se tak může rázem zvednout...

Vypadalo to na třetí světovou

Na začátku roku to navíc vypadalo, že se schyluje ke třetí světové válce. Nejprve mezi Spojenými státy a Íránem, když Trump nechal zabít jejich generála Kásima Sulejmáního Írán pak Trumpovi sliboval drsnou a krutou pomstu...

Co si pro lidstvo a celou Zemi připraví zbytek roku, se samozřejmě neví. Zda se americký vědec Tagalogugin sekl ve svých výpočtech, také není známo. Po neděli se uvidí... Lidé na sítích s nadsázkou sdílí několik obměn kalendářů na letošní rok. Od začátku roku až po červen jsou zaznamenány pohromy, kterým lidstvo čelilo. Ve zbytku roku jde o ty, které ještě mohou přijít.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy